Dingę miestai nuolat kelia didelį keliautojų susidomėjimą. Kadaise šie miestai realiai egzistavo, turėjo daug gyventojų, klestėjo, tačiau po to buvo sugriauti ir išnyko. Daugelį dingusių miestų mokslininkai atsitiktinai atrado ekspedicijų metu. Štai keletas iš dingusių miestų:
Maču Pikču, Peru
Maču Pikču yra dingęs inkų miestas. Jis buvo įkurtas kalno viršūnėje, 2430 metrų aukštyje virš Peru Urubambos slėnio. Maču Pikču miestas pastatytas 1450 metais, inkų imperijos klestėjimo laikais, tačiau po šimto metų buvo sugriautas užkariautojų iš Ispanijos.
Vidžjanagara (Vijayanagara), Indija
Vidžjanagara yra viena iš didžiausių hindų imperijų sostinių. Ją įkūrė Sangama dinastijos princai Harihara ir Bukka 1336 mūsų eros metais. Imperija savo aukso amžių gyveno Krišnadevarajos valdymo laikais. Imperija žlugo po 1565 metais vykusio Talikotos mūšio, kai Dekonos sultonų konfederacija atvėrė vartus musulmonų invazijai į pietinę Indiją.
Pompėja, Italija
Šis Italijos miestas, buvęs netoli dabartinio Neapolio, buvo visiškai sugriautas ir palaidotas po pelenais ir lava išsiveržus Vezuvijaus ugnikalniui. Apie Pompėją nebuvo nieko žinoma beveik 1700 metų –1748 metais ji rasta visai atsitiktinai.
Sanči, Indija
Sanči yra UNESCO saugomas pasaulio paveldo objektas. Miestas kadaise gyvavo centrinėje Indijoje prie Betvos upės. Sanči yra vienas iš geriausiai išsaugotų Indijos budizmo kultūros paminklų.
Angkora, Kambodža
Angkora yra Kambodžos sritis, kurioje 9-10 amžiuje gyveno ir klestėjo khmerų gentys. Angkoros šventyklų griuvėsius saugo UNESCO.
Draudžiama portale www.travelnews.lt paskelbtą informaciją perpublikuoti be Travelnews.lt redakcijos sutikimo.