Susipažinkite su 2012 m. Europos kultūros sostine Gimarainsu

Nedidelis miestelis Šiaurės Portugalijoje iki šiol nebuvo plačiai pažįstamas keliautojams, tačiau greit ši situacija pasikeis – 2012 metų sausio 1 dieną Gimarainsas kartu su Slovėnijos miesteliu Mariboru vieneriems metams taps Europos kultūros sostine.

Gimarainso istorija siekia Viduramžius, ir visas miestelis yra kaip muziejus po atviru dangumi – jį puošia bažnyčios, arkados, šventųjų statulos, pilys ir gyvenamieji namai su Portugalijai būdingais erkeriais. Nepaisant istorijos alsavimo, čia verda ir šiuolaikinis gyvenimas – iš 52 tūkstančių Gimarainso gyventojų daugiau nei 50 procentų yra jaunesni nei 30 metų.

Gimarainso senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulinį kultūros paveldo sąrašą, o patys portugalai šį miestą neretai vadina „nacijos lopšiu ”, kadangi Gimarainsas buvo pati pirmoji Portugalijos sostinė. Jis yra 45 km į šiaurės rytus nuo turistams gerai žinomo Porto miestelio.

Kultūrinio turizmo gerbėjai kitais metais ypatingą dėmėsį turėtų skirti trim Gimaranse esantiems tarptautinės reikšmės muziejams – Museu Alberto Sampaio, Museu de Arte Primitiva Moderna ir Museu da Socidedade Martins Sarmento. Senamiestyje būtina apžiūrėti senąją pilį ir bažnyčias Igreja do São Miguel do Castelo, Igreja Nossa Senhora da Oliveira bei Igreja dos Santos Passos.

Gimarainso kaip Europos 2012 metų kultūros sostinės renginių programa dar tikslinama, tačiau galite jau šiandien pradėti planuoti savo viešnagę šiame gražiame miestelyje. Daugiau informacijos apie pasiūlymus turistams surasite svetainėje http://portugal-info.net/costaverde/guimaraes.htm.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 


Rija Domus Hotel
,


Jūrmalas TIC
,


Daugavkrasti
,


Dome Hotel
,

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.24763894sec.