Vytauto Didžiojo Karo muziejaus sodelis atgis

Sausio 28 d. meras Andrius Kupčinskas priėmė Juozą Širvinską Lietuvos šaulių sąjungos vadą, Minvydą Mikalauską Kauno apskrities Vytauto Didžiojo Šaulių 2-osios rinktinės vadą bei Vytauto Didžiojo Karo muziejaus direktoriaus pavaduotoją A. Pociūną. Susitikime aptarta bendra idėja atgaivinti Karo muziejaus sodelį ir savaitgaliais bei valstybinių švenčių dienomis vykdyti ceremonialą.

Per valstybines, tautines ir karines šventes Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, skambant iškilmingam maršui, Lietuvos šaulių sąjungos štabo Garbės sargybos kuopos Vėliavos būrys prasidėjus ir pasibaigus renginiams kelia ir nuleidžia Vyčio Kryžiaus arba Vytauto Didžiojo vėliavą. Vėliavos būryje yra 15 šaulių.

Meras Andrius Kupčinskas išreiškė pageidavimą, kad ceremonialas butų vykdomas savaitgaliais ir valstybinių švenčių metu. „Tai mūsų miesto bendras reikalas, jaunajai kartai rodome pagarbos kovotojams pavyzdį, ugdome patriotizmo jausmą, o užsienio svečiams tai yra įdomus reginys", - pabrėžė meras. A. Kupčinskas pasiūlė, kad Kolegijos posėdyje reikėtų gauti pritarimą šiai veiklai, o vėliau dėl detalių būtų galima apsitarti atskirai. Kariškiai minėjo, jog galima būtų ceremonialą, kurio pagrindą suformavo dar gen. V. Nagys-Nagevičius, ir peržiūrėti, papildyti ar pakeisti, pritaikant jį šių dienų poreikiams bei galimybėms. Susitikimo dalyviai atkreipė dėmesį į tai, kad atvykstantys į Kauną oficialūs svečiai turėtų galimybę padėti gėlių prie Nežinomo kario kapo.

A. Pociūnas pasakojo, jog prieš karą egzistavo populiari rytinė ir vakarinė ceremonialo dalys. „Iš senųjų fotografijų galime matyti, kokio dėmesio susilaukdavo vėliavos pakėlimas ir nuleidimas. Ceremonialas vykdavo kiekvieną dieną", - kalbėjo karo istorikas. Vėliavos būrys, atkūrus nepriklausomybę, išgyveno pakilimo ir nuosmukio metų, šiandien reikėtų kuo greičiau susirūpinti, kad būrio veikla taptų labiau matoma ir vertinama.

Pirmą kartą Vytauto Didžiojo vėliava Karo muziejaus sodelyje iškelta Tautos šventės metu 1991 m rugsėjo 8 d. Šią vėliavą gali nešti tik nusipelnę ir tikrai to verti žmonės. Užsienio šalyse paplitusi praktika pagerbti kovose nukentėjusius karius ir pasipriešinimo kovų dalyvius, suteikiant jiems teisę dalyvauti ceremonialuose. Tarpukario laikotarpiu Lietuvoje taip pat vėliavą nešdavo invalidai, nukentėję nepriklausomybės kovose. Žygiuojant muzikos tempas buvo lėtas, pritaikytas sužeistųjų galimybėms judėti. Šiandien kartais pasigirsta pašaipų, kad Vėliavos būrio vyrai nepajėgia gerai žygiuoti, bet tradicija, nekelti kojos aukštai, atėjusi dar iš tarpukario.

1994 m. lapkričio 23 d. ceremonialas praplėstas - pirmą kartą iškelta Vyčio Kryžiaus vėliava. Teisę pakelti Vyčio Kryžiaus vėliavą turi tik Vyčio Kryžiaus kavalieriai. Šauliai atlieka svarbų mūsų miesto ritualą. Visi tai mato ir eiliniai miestiečiai ir valstybės vadovai. Fotografijos iš renginių Karo muziejaus sodelyje apskrieja visą pasaulį.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.04.2025 - 14.05.2025 Tematiskais maršruts: Iepazīsti Bausku! Bauskas TIC
Nevari izlemt, ko apskatīt Bauskā? Mēs palīdzēsim ar idejām - dodies piedzīvojumā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.05.2025 - 17.05.2025 Muzeju nakts 2025 Līvānu TIC
“Muzeju nakts 2025” “STIKLS: STĀSTS PAR CAURSPĪDĪGO MATERIĀLU” | Skatīt vairāk
Brīvdienu māja “Mazligzdiņa” TAKA
Brīvdienu māja “Mazligzdiņa” atrodas gleznainā vietā, starp Luknas un Boltaru ezeriem. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.05.2025 - 16.05.2025 RETRO PARTY Jūrmalā! Baltic Beach Hotel & SPA
Laiks uzspodrināt deju soļus un izvilkt no skapja krāsainākos tērpus, jo vakars būs pilns ar labi zināmām 70., 80. un 90. gadu melodijām un | Skatīt vairāk
no 20 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.49268818sec.