Sankt Peterburge lapkričio 14 dieną prasideda Lietuvos fotografijos dienos, kurių metu bus atidarytos trys fotografijos parodos įvairiose miesto prie Nevos erdvėse.
Lapkričio 14 dieną viešbutyje „Rachmaninov“ bus atidaryta lietuvio išeivio iš JAV Jono Dovydėno personalinė paroda „Sugrįžimas į paliktą kraštą“. Jos atidaryme dalyvaus ir pats autorius.
Kaune gimęs ir po Antrojo pasaulinio karo į Vokietiją, o vėliau į JAV pasitraukęs J.Dovydėnas šiuo metu gyvena Masačiusetso valstijoje ir Vilniuje. Fotomenininkas yra baigęs Rhode Islando dizaino mokyklą ir Dizaino institutą prie Ilinojaus technologijos instituto Čikagoje. Jo nuotraukos buvo eksponuojamos Čikagoje ir Vašingtone. Menininkas yra išleidęs kelis fotoalbumus. Fotografijos paroda „Sugrįžimas į paliktą kraštą“ Lietuvoje pirmą kartą buvo eksponuojama 2002 metais.
Svarbiausias Lietuvos fotografijos dienų akcentas – reprezentacinės parodos „Antanas Sutkus ir Lietuvos fotografijos klasikai“ atidarymas Rusijos valstybiniame fotografijos centre lapkričio 16 dieną. Iki gruodžio vidurio veiksiančioje parodoje eksponuojami žymiausių Lietuvos fotomenininkų Antano Sutkaus, Aleksandro Macijausko, Algimanto Kunčiaus, Romualdo Rakausko, Vyto Luckaus ir Vaclovo Strauko įvairiu metu sukurti darbai. Parodą atidarys Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Antanas Sutkus.
Lietuvos fotomenininkų darbai traukia žiūrovų ir kritikų dėmesį ne socialiniu protestu ar avangardine meno kalba, o sugebėjimu į kasdienines erdves ir daiktus pažvelgti skvarbiu ir individualiu žvilgsniu.
Lietuvos fotografijos meno draugija, o vėliau Lietuvos fotomenininkų sąjunga, tapusi viena svarbiausių organizacijų, koordinuojančių fotografijos meno raidą Lietuvoje, buvo įkurta 1969 metais. Šiuo metu organizacija vienija daugiau kaip 300 fotografų profesionalų. Įkūrus Lietuvos fotografijos meno draugiją, pradėtos rengti teminės, istorinės, kolektyvinės, personalinės, retrospektyvinės, žanrinės ir kitokios parodos. Lietuvos fotografijos parodos pradėjo taip pat keliauti į užsienį. Aktyvi parodinė veikla Lietuvoje ir užsienyje iki šios dienos tebėra viena svarbiausių šios organizacijos užduočių.
Lietuvos fotografijos dienos baigsis fotografijos meno kūrėjo Petro Veličkos (1911-1990) personalinės parodos atidarymu Generaliniame konsulate lapkričio 17 dieną.
Parodų ciklą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjunga kartu su Lietuvos generaliniu konsulatu Sankt Peterburge.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.