Reikalavimai, kuriuos reikia žinoti norint su savimi išsikabenti keturkojį draugą

Norint su savimi vežtis keturkoją gyvūnėlį, savininkas turi pasirūpinti kai kuriais reikalavimais. Vykstant atostogauti už ES ribų, būtina pasirūpinti mikroschema, skiepais nuo pasiutligės ir Europos Sąjungos PET licencija. Iki 2011 m. buvo leista vietoj elektorinės mikroschemos, naudoti ir tatuiruotes. Tokios apsaugos priemonės yra būtinos siekiant apsisaugoti nuo pasiutligės protrūkio.

Naminio gyvūno pažymėjimą išduoda veterinarijos gydytojas. Papildoma informacija apie gyvūną bei jo savininką, informacija apie skiepus nuo pasiutligės turi būti pateikta pažymėjime. Britanijoje, Airijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje ir Maltoje gali būti pareikalauta kartu su šiais duomenimis, pateikti kraujo tyrimų rezultatus bei kitus atliktus testus.

Išvažiuojant iš ES šalies ir įvažiuojant į vieną iš ES šalių, kurios nėra įstojusios į ES (pvz., Šveicarija, Islandija, Norvegija, Kroatija, JAV) pakanka pateikti gyvūno pažymėjimą. Tranzito arba grįžimo į šalį atveju (jei valstybė nėra ES narė), gyvūnas turi atlikti kraujo tyrimus. Taip siekiama nustatyti antikūnus prieš pasiutligę. Šių nuostatų laikomasi vykstant iš Serbijos, Makedonijos, Turkijos, Maroko, Indijos ir Meksikos.

Šunų savininkai taip pat turėtų įsidėmėti, kad, pavyzdžiui, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Danijoje, Maltoje, Norvegijoje ir Vengrijoje visiškai draudžiama atvykti tam tikrų veislių šunims. Kai kuriose šalyse šuo turi būti vedžiojamas tik su pavadėliu, o kitose - būtinas ir antsnukis.

 

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Grand Opening 25.09.2025 Pullman Riga Old Town
On 25 Sept 2025 Pullman Riga Old Town reopens after full renovation – brighter spaces, refreshed rooms & upgraded venues in Riga’s historic heart | Žiūrėti daugiau
Harper Woolf – A Fresh Taste Experience Harper Woolf
Harper Woolf welcomes guests with a new menu – delicious dishes, fresh flavors, and a cozy atmosphere that makes every visit a tasteful experience. | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.09611011sec.