Šiauliečiai pasistengė: baisiai gražios Morės ir persirengėliai išvarė žiemą

2018 m. vasario 10 d. Rėkyvoje Šiaulių kultūros centras suorganizavo Užgavėnes prie Rėkyvos ežero. Tradicinėje žiemos išvarymo ir pavasario pasitikimo šventėje netrūko linksmybių, šurmulio ir pramogų.

Tūkstantinė  žmonių minia skubėjo į Rėkyvą varyti žiemos ir šauktis pavasarį. Smalsius žvilgsnius traukė po Rėkyvos ežero pakrantę vaikštinėjančios Raganos, slampinėjantys Velniai, Ožiai, Giltinės, senmerges ir senbernius erzinančios Gervės. Šventės dalyviai mielai leidosi į žaidimą: diskutavo, žaidė ir išdykavo su persirengėliais.
O jau Morių, kurios dar vadinamos Kotrėmis, Pamėklėmis, Ragučiais ar Čiūčelomis, visai netrūko! Įspūdingas „Baisiai gražių Morių“ paradas privertė stabtelėti, atidžiau apžiūrėti ir išrinkti pačią „Baisiai gražiausią Morę“. Nugalėtojos vardas atiteko Rėkyvos progimnazijos įspūdingajai Morei.
Nuo seno gyvas paprotys per Užgavėnes valgyti tiek, kiek telpa, o ir dar daugiau, ragino žmones skanauti tradiciškiausią Užgavėnių patiekalą – šiupinį, o šventės metu vykęs „Skaniausio blynų recepto“ konkursas kepėjų komandas vertė pasistengti. Prisiskanavę blynų, šventės dalyviai Šiaulių Salduvės progimnazijos komandos blynų receptą paskelbė skaniausiu.
Pramogauti šaukte šaukė ne tik įvairūs užsiėmimai, užšalęs Rėkyvos ežeras, bet ir scenoje pasirodžiusios muzikos grupės ir kolektyvai. Šventės dalyvius linksmino „Baltasis kiras“, kaimo kapela „Šeduvos bernai“, taip pat liaudiškos muzikos ir folkloro ansambliai: Radviliškio kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Šelmiai“ ir „Šelmiukai“, šiauliečių ansambliai: „Vieversėlis“, „Gasužis“, „Salduvė“, „Rėda“, „Sidabrinė gija“,  Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos liaudiškos muzikos ansamblis ir Šiaulių profesinio rengimo centro vienadienė Užgavėnių kapelija „Morės išlydėtuvės“.
Teatralizuotą pasirodymą surengė Lašininis ir Kanapinis, o šventės pabaigoje iškilmingai sudegintos Morės ir imta laukti pavasario.
Šventę rengė Šiaulių miesto savivaldybė, organizavo Šiaulių kultūros centras.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO ATTA Centre
В концерте прозвучат от популярных произведений танго до совершенно незнакомых, но | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.1957159sec.