Tęsiami Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro «Agila» rekonstrukcijos darbai

Neringa tęsia Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukciją. Neringos savivaldybė atsiprašo kurorto gyventojų ir svečių dėl galimų nepatogumų – viešajam interesui tarnaujančio objekto rekonstrukcijos tęstinumas be galo svarbus įvykis, priklausomas nuo sezoniškumo, terminų ir įsipareigojimų.  

Antrasis rekonstrukcijos etapas prasidėjo pastato pamatų įrengimo – nulinio ciklo statybos darbais. Šiuo metu vyksta spraustasienių įrengimas – planuojama, kad šie darbai baigsis rugsėjo pirmą savaitę. Netrukus prasidės ir iki rugpjūčio pabaigos vyks atraminių polių įrengimo darbai. Gręžtinių polių įrengimas baigsis pirmą spalio savaitę. Vėliau seks kiti darbai.

Rangos darbus planuojama vykdyti darbo dienomis ir šeštadieniais nuo 8 iki 19 val. (dėl technologinių procesų reikalavimų laikas gali būti koreguojamas).

„Šie metai Neringai ypatingi atkeliavusiomis valstybės ir Europos sąjungos investicijomis. Jų dėka gyvenimo ir poilsio sąlygos gražiausiame Baltijos pajūrio kurorte dar labiau pagerės. Be galo svarbus pasiekimas – kurortui reikšmingo objekto  – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro rekonstrukcijos tęstinumas. Džiaugiamės, kad po užsitęsusių teisminių procesų su buvusiu, savo pareigų nevykdžiusiu rangovu, darbai vėl vyksta“, – teigia Neringos savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys.

Anot Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ – kurorto gyventojams ir svečiams tarnaujantis objektas, kurio rekonstrukcijos darbų dėl skirto valstybės finansavimo, technologinių procesų specifiškumo nėra galimybių atidėti.


„Nuoširdžiai atsiprašome Nidos gyventojų ir svečių už kilsiančius nepatogumus ir prašome supratimo bei palaikymo Neringai, jos kultūros bendruomenei, tarptautinių konferencijų ir renginių organizatoriams sugražinant be galo svarbų objektą“, – kreipiasi E. Šakalys.


Pastato rekonstrukcijos su nekantrumu laukia tarptautinių seminarų, susitikimų ir festivalių organizatoriai. Rekonstravus pastatą, Neringos kurortas ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įrašyta Kuršių nerija pagaliau galės tenkinti ir konferencinio turizmo poreikius.


Tęsiant rekonstrukcijos darbus 1969-aisiais statytas kino teatras „Agila” bus pritaikytas šiandienos poreikiams, įrengiant 500 vietų žiūrovų salę (vietoje 286), padidinant salės plotą nuo 360 kv. m. iki 1020 kv. m. Salė turės modernias transformavimo priemones, kurios leis ją panaudoti įvairiems renginiams ir iniciatyvoms – kinui, ekspozicijoms, kūrybinėms industrijoms (vizualinio stacionaraus meno dirbtuvėms, scenos/kino meno dirbtuvėms ir kt.), konferenciniam turizmui. Nidoje atsiras galimybė organizuoti didelius renginius su  3000 stovimų vietų. Neabejojama, kad rekonstruotas pastatas prisidės prie sezoniškumo mažinimo Neringoje.

Atsižvelgiant į viešojo pirkimo rezultatus, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos darbų sutartis šių metų pradžioje pasirašyta su ūkio subjektų grupe, kurią sudaro UAB „Gilesta“ ir UAB „Imstata“. Pagrindinis partneris – UAB „Gilesta“.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.55777597sec.