Vilniuje – paminklas Petrui I?

Šiuo metu labiausiai tikėtina, kad Lietuvos sostinėje bus pastatytas paminklas Rusijos carui Petrui I. Tai rodo pradiniai rinkimų, kokiai rusų asmenybei ar simboliui skirti paminklą Vilniuje, rezultatai – praneša Lietuvos rusų sąjunga (LRS). Rusų tautinės mažumos noras inicijuoti jai brangaus paminklo statybas mūsų šalyje sukėlė prieštaringus vertinimus.

„Iš rusų, gyvenančių Lietuvoje, sulaukėme išties didelio ir nuoširdaus palaikymo, tačiau nustebino tai, kad lietuvių tautybės žmonės reagavo gana radikaliai. Statydami šį paminklą, siekiame įamžinti savo kultūros paveldą, įtvirtinti savo nacionalinį identitetą. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia priešiškumo kitoms kultūroms ar tautoms. Be to, asmenys ar simboliai, kurie kandidatuoja būti įamžinti paminklu, yra gerai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“, – teigia Sergej Dmitrijev, Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas.

LRS gyventojams siūlo rinktis iš penkių galimų paminklo variantų, arba pateikti savąjį. Šiuo metu, susumavus balsavimo rezultatus interneto portale www.sojuzrus.lt ir viešose vietose vykdytų apklausų duomenis, daugiausiai, t. y. 22 proc., balsų yra surinkęs paminklas carui Petrui I. Nuo jo nedaug atsilieka Michailas Kutuzovas bei Vladimiras Visockis. Šiek tiek mažiau balsų šiuo metu turi aktorius Sergejus Bodrovas bei rusų kultūros simbolis – matrioška.

„Dar nevėlu atiduoti balsus už savo palaikomą kandidatą ir siekti, kad būtent jam būtų statomas paminklas, todėl raginame visus gyventojus tai padaryti. Be to, tie, kurie sąraše neras rusų tautos atstovo ar simbolio, kurį norėtų pamatyti įamžintą Vilniuje, gali siūlyti savo variantus“, – teigia S. Dmitrijev.

Šiuo metu kaip savo kandidatus, kurie galėtų būti įamžinti paminkle, apklausti gyventojai yra pasiūlę tokias visame pasaulyje žinomas asmenybes kaip carienė Jekaterina II, legendinis režisierius Andrej Tarkovski, istorikas Lev Karsavin, žmogaus teisių aktyvistas Andrej Sacharov, garsus rašytojas ir disidentas Aleksandr Solženycin.

Pasak S. Dmitrijev, balsavimas už paminklą ir toliau vyks tinklapyje www.sojuzrus.lt, taip pat bus vykdomos viešos apklausos Vilniaus mokyklose, miesto gatvėse, kur vilniečiai bus prašomi išreikšti savo nuomonę. Tuomet balsai bus galutinai sumuojami, renkami parašai už paminklo pastatymą ir kreipiamasi į Vilniaus savivaldybę dėl leidimo.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.19177008sec.