Aušros muziejuje baigėsi Kalėdinis maratonas

2010 m. gruodžio 1 dieną startavusi kasmetinė akcija „Kalėdiniai stebuklai“, skirta Šiaurės Lietuvos vaikų globos namų ir specialiųjų mokyklų auklėtiniams, baigėsi. Per du mėnesius „Aušros“ muziejuje apsilankė beveik 600 vaikučių iš Šiaurės Lietuvos: Šiaulių, Joniškio, Akmenės, Kelmės rajonų vaikų globos namų, specialiųjų mokyklų bei šeimynų.

Mažieji muziejaus draugai svečiavosi „Aušros“ muziejaus padaliniuose, apžiūrėjo ekspozicijas. Aušros alėjos rūmuose muziejininkai-archeologai supažindino su Šiaulių krašto žmonių gyvenimo būdu, naudotais darbo įrankiais, ginklais, papuošalais nuo pirmųjų gyventojų atsikraustymo iki XVII a. Vaikai išvydo ne tik originalius muziejaus eksponatus, bet ir natūralaus dydžio rekonstrukcijas: akmeninio kirvio gręžimo prietaisą, geležies lydimo krosneles, medinį šulinį, rąstinę trobą, koklinę krosnį.

Į Dviračių muziejų atvykusiems vaikų globos namų auklėtiniams buvo pristatyta dviračio raida nuo jo išradimo iki šių dienų. Vaikai išgirdo pasakojimus apie didžiąsias lietuvių keliones dviračiais, pamatė unikaliausius ir vertingiausius muziejaus eksponatus – medinio dviračio prototipo – „seleriferio“, „bėgiojančios mašinos“ – kopiją, XIX a. pab. Žagarėje sukonstruotą namų darbo dviratį, 1905 m. iš geležies nukaldintą vaikišką triratuką bei daugelį kitų. Ch. Frenkelio viloje mažieji turėjo galimybę apžiūrėti stilizuotą dvarą, ir sužinoti, kokia buvo dvarininkų kasdienybė, kuo jie domėjosi. Vaikai pasivaikščiojo stilizuota Šiaulių miesto Vilniaus gatve: lankėsi juvelyrinėje ir graviravimo dirbtuvėje „Brolių Šapiro prekyba“, susipažino su atkurta buvusios akcinės bendrovės „Dubysa“ vitrina bei užsuko į populiarų šiauliečių notaro Švabinskio ir jo kompaniono Goco valdomą garsųjį kino teatrą „Kapitol“.

Kalėdinės akcijos dalyviai ne tik susipažino su įdomiais archeologijos, etnografijos, dailės, istorijos, technikos faktais, bet ir išbandė muziejaus siūlomas edukacines pramogas: žąsies plunksna rašė ant medinių lentelių, klausėsi muzikinių dėžučių skleidžiamų garsų, pagal XVI a. LDK auksinio dukato pavyzdį nusikalė proginę monetą, specialia grafikos technika atspaudė ekslibrisą ir t.t. Populiariausi edukaciniai užsiėmimai buvo: „Puodų lipdymas senoviniais būdais“, „Virvučių vijimas su akmenukais“ ir „Žaislai iš šiaudų“.

Vertingos žinios, malonūs įspūdžiai bei pačių pasidaryti darbeliai, Jolitos Girijotienės individualios įmonės „AIKA“ dovanoti suvenyrai, UAB „Bruknė“ proginiai kalendoriukai, saldainiai bei UAB „Saldinta“ saldėsiai dar ilgai primins vaikams patirtą kalėdinį nuotykį muziejuje.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.58344793sec.