Staigmena baleto gerbėjams

Vasario 20 d. LNOBT kviečia į L. A. Minkuso baletą „Don Kichotas“, kuriame Bazilį ir Kitri šoks kviestinės žvaigždės: Viktoras Iščiukas iš Kijevo ir Irina Surneva iš Maskvos.

Šis spektaklis mūsų teatre rodomas 241 kartą, ir nuolat sulaukia susižavėjusių žiūrovų aplodismentų. Choreografas V. Vasiljevas, pastatęs šį baletą mūsų teatre, yra pasakęs: „Kiek žiūrovų žavėjosi šiuo baletu, juokėsi ir džiūgavo dėl jo herojų nuotykių! Kiek kritikų širdo dėl didžiojo Cervanteso kūrinio profanavimo ir triuškino spektaklio muziką į šipulius…” Ir iš tiesų, tai vienas mėgstamiausių spektaklių ne tik mūsų teatre. Žinoma, neverta čia ieškoti M. Cervanteso romano išminties ar vaizdų gilumos, tačiau baletas to ir nesiekia. Turtinga, žaižaruojanti choreografija, melodinga, pilna ispaniškų motyvų temperamentinga muzika, patraukli, spalvinga choreografija – puiki pramoga, visada laukiama žiūrovų dėl savo romantinės pasaulėjautos, naivaus, bet neįveikiamo tikėjimo gėriu ir žmoniškumu. Tačiau tai nereiškia, kad šokėjai scenoje tiesiog linksminasi… Anaiptol! Sudėtinga ir bravūriška choreografija reikalauja maksimalaus meistriškumo ir virtuoziškumo. Tad džiugu, kad vasario 20 d. mūsų scenoje pagrindinius vaidmenis šoks puikūs solistai.

Viktoras Iščiukas (g. 1983) – Ukrainos Taraso Ševčenkos nacionalinio operos ir baleto teatro primarijus. Baigė Kijevo Sergejaus Lifaro šokio akademiją (2001), Tarptautinių konkursų diplomantas (Budapešte, 1998) ir prizininkas – aukso medalis Sankt Pelene, Vienoje (abu 1999), Maskvoje (2005). Šoka pagrindines klasikinių ir šiuolaikinių baletų partijas: Bazilis „Don Kichote“, Albertas „Žizel“, Ali ir Lankidemas „Korsare“, Romeo „Romeo ir Džuljetoje“, Princas „Pelenėje“, „Miegančiojoje gražuolėje“ ir „Spragtuke“, solinės partijos George’o Balanchino „Taranteloje“, „Pas-de-deux“, „Stars and Stripes“.
Irina Surneva – Maskvos baleto trupės International Ballet Theatre primabalerina ir meno vadovė. Maskvos valstybinės choreografijos akademijos absolventė (1993). Karjerą pradėjo kaip Maskvos didžiojo teatro Jurijaus Grigorovičiaus baleto trupės primabalerina, šoko K. Stanislavskio ir V. Nemirovičiaus-Dančenkos teatre, Majos Pliseckajos kvietimu – Rusijos imperatoriškajame balete, 2003 m. tapo Rusijos nusipelniusia meno veikėja. Kaip kviestinė primabalerina šoko JAV, Izraelio, Japonijos, Meksikos, Prancūzijos ir kitų šalių baleto scenose.
Pelnė laurų tarptautiniuose baleto konkursuose: sidabro medalis Maskvoje (1997), bronzos medaliai Majos Pliseckajos konkurse Sankt Peterburge (1998) ir šiuolaikinio šokio konkurse Nagojoje (Japonija, 1999), specialus Grigorovičiaus prizas kaip geriausiai partnerei Maskvos baleto konkurse (2005).
Repertuare – pagrindiniai klasikinių ir šiuolaikinių baletų (Balanchino „Tarantela“, Maurice’o Béjart’o „Bahte“, „Karmen“) vaidmenys.
2011 02 01

J.Obrazcova: liga man nesutrukdys atsisveikinti su Lietuva, būtinai atvyksiu vasarį

Visų laikų žymiausia operos primadona Jelena Obrazcova savo gerbėjų širdis Lietuvoje virpins vasario 21 dieną. 71 metų atlikėjos pasirodymas Lietuvoje, taip pat kaip ir Sankt Peterburge, perkeliamas dėl primadonos sveikatos problemų.

„Kartais galvoju, kad pats likimas pakiša koją, - sekmadienio vakarą atsiduso primadona. – Konsultavausi su gydytojais, dėjau visas pastangas, kad atvykčiau. Bet vakar vakare gydytojai griežtai pasakė, kad neturėčiau dainuoti“.

„Suprantu, kad kai kurie žiūrovai ims abejoti, ar Lietuvoje surengsiu atsisveikinimo koncertą. Bet aš griežtai sau pasakiau: jis privalo įvykti. Pernelyg myliu Lietuvą, kad apvilčiau savo žiūrovus“, - kalbėjo primadona.

Dainininkė vasarį mūsų šalyje pasirodys trečiąjį, ir, ko gero, paskutinį kartą, renginys taps J.Obrazcovos atsveikinimo su Lietuva koncertu.

Lietuvos Respublikos pilietybę turinti J.Obrazcova teigė, jog siunčia šilčiausius linkėjimus savo gerbėjams Lietuvoje ir viliasi jau kitą mėnesį aplankyti Vilnių, kuris joje kaskart pažadina ypatingus jausmus.

„Visus myliu ir bučiuoju. Dievas padės ir būtinai dainuosiu Vilniaus scenoje. Mano gerbėjai ilgai laukę, tikiuosi palauks ir dar kelias savaites“, - kelis kartus pakartojo pasaulinio masto žvaigždė.

Primadoną J.Obrazcovą su Lietuva sieja ypatingi ryšiai, ankstesniuose savo interviu ji įvardino, jog kiekvienas apsilankymas Vilniuje primena jos didžiąją gyvenimo meilę – šviesios atminties lietuvių dirigentą Algį Žiūraitį.

Perkeliamo koncerto programa išlieka nepakitusi: scenoje kartu su J.Obrazcova pasirodys ne tik žymūs Lietuvos operos solistai, tokie kaip tenoras Vaidas Vyšniauskas, bet ir pasaulyje pripažintas gruzinų kilmės tenoras Zurab Sotkilava. Maskvos Didžiojo teatro solistas gali atlikti beveik bet visas pagrindines tenorui skirtas roles ir yra laukiamas viso pasaulio koncertų salėse bei teatruose.

Dviejų dalių koncerte bus atliekami ne tik operos gerbėjams gerai pažįstami pasaulinės klasikos šedevrai, tačiau ir tokie reti kūriniai kaip Perikolos daina iš Jacqueso Offenbacho operetės „Perikola“, Princesės arija iš Francesco Cilea operos „Adriana Lekuvrer“ ir kiti. Vakaro vedėjas – muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Pastarąjį kartą J.Obrazcova į Lietuvą buvo atvykusi 2009 metais ir prieš kelis dešimtmečius. Šiemet rengiamo koncerto mecenatas – Vladimiro Romanovo labdaros ir paramos fondas.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12150002sec.