Teatras ir sacrum

Balandžio 6 d. 18 val. Bažnytinio paveldo muziejuje menotyrininkas ir teatro kritikas dr. Helmutas Šabasevičius skaitys paskaitą apie sakralumo formas moderniajame ir šiuolaikiniame teatre.

Teatras (lot. theatrum, gr. théatron – reginys, reginio vieta) atsirado senovės Graikijoje VI a. prieš Kristų. Viduramžiais pradėta vaidinti bažnyčiose ir šalia jų. Teatras pradėjo užimti svarbią vietą liturginių metų įvykių, ypač Kristaus kančios istorijos, įvaizdinime. Baroko epochoje išaugo scenografijos, efektų, kostiumų įtaka: buvo siekiama maksimali Šventojo Rašto epizodų raiška, katechetinė ir didaktinė įtaiga. Plintant natūralizmo idėjoms imta imituoti realius tūrinius objektus, kurti iliuzionistinius efektus. Scenografijos menas glaudžiai siejasi su dramaturgijos, dailės, technikos ir technologijų raida.

Paskaitoje „Teatras ir sacrum“ Helmutas Šabasevičius pristatys religinius motyvus XX a. Europos dramaturgijoje, aptars su religija susijusius vaizdus ir simbolius, naudojamus dramos ir muzikinių veikalų pastatymuose. Daugiausia dėmesio menotyrininkas skirs XX a. II pusės – XXI a. pradžios Lietuvos teatro pavyzdžiams.

Helmutas Šabasevičius yra daugelio straipsnių apie teatrą ir teatro kūrėjus, ir dviejų monografijų („Dalia Mataitienė. Ženklai erdvėje“ (1997), „Lietuvos baletas šiandien“ (2001)) autorius.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.2675488sec.