Kauno pilyje atidaryta dailininkų, Hanzos dienų plenero dalyvių, paroda

Kaune prasidėjo Hanzos dienos. Prieš šį renginį į Kauną dviems savaitėms atvyko dailininkai iš Rusijos, Lenkijos Vokietijos, Prancūzijos, Švedijos ir Olandijos - iš 16 šių šalių miestų.

Plenero metu dailininkai Kaune gyveno, kūrybai buvo parūpinta medžiagų ir sudarytos sąlygos kurti. Medžiagomis rūpinosi dailininkų pagalbininkas Dovydas Valiuška.

Vieni menininkai tapė, kiti sukūrė skulptūras, kurios pastatytos Santakos parke. Vieni darbai iš metalo, kiti iš medžio, treti iš senų daiktų, net iš atliekų. Švedijos ir Vokietijos menininkų darbai iš senų, tikėkimės, niekam nereikalingų knygų...

Šiandien Kauno pilyje vyko dailininkų, atvažiavusių į Hanzos dienų renginį, kūrybos darbų atidarymas parodos, kurioje dalyvavo miesto meras Rimantas Mikaitis, kiti savivaldybės atstovai.

Tarptautinių Hanzos dienų meno vadovas Andrius Žurauskas pristatė dailininkus, trumpai papasakojo, kaip buvo surengtas pleneras.

Dailininkų atstovas, parodos globėjas Alfredas padėkojo kauniečiams, plenero organizatoriams. Jis pažymėjo, kad visi darbai pasiliks Kaune, juos galės pamatyti ne tik Hanzos dienų dalyviai, bet ir visi, kas vėliau lankysis Santakos parke.

„Man malonu susitikti su įvairių šalių menininkais čia, renovuotoje Kauno pilyje. Dėkoju visiems, atvykusiems į plenerą. Tuojau eisime į parką, apžiūrėsime jūsų darbus, - parodos atidarymo metu kalbėjo meras R. Mikaitis ir kiekvienam dailininkui įteikė suvenyrą - Kauno miesto herbą.

Vėliau meras ir visi, susirinkusieji į parodos atidarymą, vaikščiojo po Santakos parką, apžiūrėjo darbus.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.40521884sec.