Kviečiama keliauti maironio vaikystės vietomis

„Kaip puikūs slėniai sraunios Dubysos, miškais lyg rūtom kalnai žaliuoja“- poeto Maironio eilės puikiai atspindi prie Dubysos upės esančio krašto vertybes. Dubysos regioninio parko direkcija kartu su Raseinių turizmo ir verslo informacijos centru birželio 8 d. kviečia į reprezentacinį renginį „Susitikime Maironio gimtinėje“. Organizatoriai supažindins su lankytinomis vietomis, vienaip ar kitaip susijusiomis su žymaus poeto gyvenimu, pristatys šio krašto turizmo išteklius.

Renginys prasidės Maironio tėviškėje Bernotuose poezijos skaitymu, meniniais intarpais. Vėliau žurnalistams ir svečiams bus pristatytos Raseinių krašto kultūros bei gamtos vertybės. Pažintinėje ekskursijoje po Pasandravio istorinį draustinį pabuvosite Maironio gimtinėje Pasandravyje, kur išlikę gyvenamojo namo pamatai, svirtinis šulinys, pastatytas paminklinis akmuo. Bernotuose išlikusioje sodyboje yra muziejus, kuriame amžinta valstietiška gyvenamoji aplinka, formavusi Maironį, kaip poetą ir kunigą. Maironio gimtinę Pasandravį ir tėviškę Bernotus jungia 1,5 km ilgio ąžuoliukais apsodintas takas, apstatytas kryžiais ir koplytėlėmis. Tai puiki pažintis su kryždirbystės tradicijomis. Pakeliui – poeto pamėgtas šaltinėlis ir apdainuotos gamtinės vietovės. Pabuvosite ir Betygaloje, viename gražiausių pietryčių Žemaitijos miestelių. Krašto istorijos muziejuje susipažinsite su turtinga įvykiais ir žmonėmis Betygalos istorija, pasigrožėsite piliakalniais ir nuo jų atsiveriančiu kraštovaizdžiu.

Pasak Dubysos regioninio parko direkcijos kultūrologės Laimutės Pečkaitienės, norėtųsi, kad šią ir kitą vasarą keliautojai Raseinių kraštą pažintų, kaip Maironio gimtinę, nes artėja poeto 150-osios gimimo metinės. Siūlome maršrutus, kurie veda poeto pamėgtomis ir apdainuotomis vietovėmis.

Dubysos grožį būtina pamatyti kiekvienam lietuviui. Visi Dubysos regioninio parko gamtiniai ir kultūriniai objektai tiesiogiai susieti su Dubysos upe ir jos intakais. Stačiašlaitis Dubysos slėnis, daug natūralių pievų, mažesnių upelių santakos sukuria poilsiui tinkamą atmosferą, o gamtinių vertybių deriniai sudaro savitą ekosistemą, turtingą augalų ir gyvūnų rūšių.

Vaizdingas Dubysos slėnis primena „Šveicariją“, stebina išskirtiniu loviniu slėniu, paskendusiu žalumoje. Siekiant išsaugoti šį trapų grožį buvo įkurtas Dubysos regioninis parkas, kuriame galima ne tik aplankyti piliakalnius, miestelius, kaimus, bet ir pasidžiaugti puikiais peizažais bei išvysti įdomių gamtos darinių – skardžių, senvagių, raguvų, šaltinių.

Dubysa – viena populiariausių vandens turizmo trasų. Vidutinio sraunumo, nors ir duburiuota upė, tinka bičiulių žygiams ir šeimyniniam turizmui. Trasą patartina įveikti per dvi dienas su nakvyne.

Vandens turizmo mėgėjai ypač apsidžiaugs keliaudami šią vasarą, nes šalia Dubysos upės įrengta nauja turistinė infrastruktūra: išsilaipinimo vietos, poilsiavietės, stovyklavietė, tad plaukiantys baidarėmis galės patogiai pailsėti.

Organizatoriai kviečia geriau pažinti Maironio apdainuotą Raseinių kraštą.

Daugiau informacijos teirautis: Laimutė Pečkaitienė, Dubysos RP direkcijos kultūrologė, tel. (8 428) 70330, [email protected]

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.32196689sec.