Duris atvėrė atsinaujinęs Geležinkelių muziejus

Gegužės 26 d., duris pirmą kartą atvėrė į Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmų antrąjį aukštą persikėlęs Geležinkelių muziejus. Jau nuo birželio 1 d. jis bus atviras visiems lankytojams ir pasitiks juos erdvesnėmis patalpomis bei atnaujinta ekspozicija.

Muziejų simboliškai atrakino Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka.  

„Lietuvos geležinkelių transportui – jau daugiau kaip 150 metų. Per daugelį metų Geležinkelių muziejus sukaupė milžinišką ekspoziciją, todėl kiekvienam lankytojui atsiveria unikali galimybė susipažinti su svarbiausiais geležinkelių istorijos puslapiais ir dar istoriniame Vilniaus geležinkelio stoties pastate, išlikusiame nuo 1861 m.“, – pažymėjo Susisiekimo ministerijos kancleris T. Karpavičius. 

Muziejuje sukaupta daugiau kaip 9000 eksponatų, tad iš ankštų patalpų Mindaugo gatvėje eksponatai perkelti į Vilniaus geležinkelio stotį. Joje Geležinkelių muziejus užima daugiau kaip 800 kv. m. plotą, kuriame išdėstyta geležinkelių istoriją pasakojanti ekspozicija. Muziejų sudaro 3 pagrindinės ekspozicijos: informacijos, kultūrinė (parodų) ir edukacinė.

Pagrindinėje muziejaus salėje ekspozicija išdėstyta pagal temas: kelionės, ryšiai, kelio statyba, riedmenys, geležinkelių transporto signalizacija, statytojai ir darbuotojai.

 Artimiausioje ateityje planuojama išplėsti muziejų įrengiant Vilniaus geležinkelio stoties keliuose istorinių geležinkelio riedmenų ir kelio mašinų lauko ekspoziciją.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.38116312sec.