Nidoje-tarptautinis Thomo Manno festivalis

Nidoje prasidėjo visą savaitę vyksiantis XV tarptautinis Thomo Manno festivalis, žadantis atostogų vertą programą literatūros bei kultūros istorijos, klasikinės muzikos ir aktualaus kino mėgėjams. Festivalio muzikos, žodžio, dailės bei kino programų renginius šiemet jungia „Gimtosios Europos“ tema.

Šeštadienio vakarą Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje vykusiame atidarymo koncerte festivalio organizatorius, dalyvius bei svečius sveikino jo globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

„Festivalis turi būti mūsų pasididžiavimas. Jis parodo mūsų kultūros lygį, atvirumą pasauliui. Išryškina talentus ne tik uždaroje bendruomenėje, bet ir prieš kitas bendruomenes“, - teigė Prezidentas V. Adamkus.

Anot Neringos savivaldybės mero Antano Vinkaus, džiugu, kad festivalio programą sudaro žodžio, muzikos ir vaizdo sintezė. Tokia festivalio forma neleidžia mums sustabarėti, į pasaulį siūlo pažvelgti iš įvairių meno sričių perspektyvų.

Šiais metais Thomo Manno festivalis pradeda naują trijų metų ciklą, skirtą Nobelio literatūros premijai ir jos laureatams. Šiemet gvildenamos vieno iš jų – rašytojo bei poeto Czesławo Miłoszo, kurio knygos „Gimtoji Europa“ pavadinimas ir yra šių metų festivalio epigrafas, idėjos.
 
 
 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.40784693sec.