Romansų vakaras Ch. Frenkelio viloje

2011. rugsėjo 2 d., penktadienį, 19 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ch. Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks kamerinių renginių ciklo, skirto Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblio „Salduvė“ 25-mečiui, romansų vakaras „Iš širdies į širdį“. Koncertuos ansamblis „Salduvė“ (vad. Violeta ir Darius Dakniai) ir Vilniaus miškų urėdijos folkloro ansamblis „Nalšia“ (vad. Audronė Vakarinienė). Renginį ves Loreta Tamulaitienė. Įėjimas nemokamas.

2011 m. ansamblis „Salduvė“ mini 25-erių metų sukaktį. Šia proga rugsėjo–lapkričio mėnesiais rengiamas kamerinių renginių ciklas, kurį pradeda romansų vakaras „Iš širdies į širdį“. Koncerte skambės populiarūs romansai, atliekami folkloro ansamblių „Salduvė“ ir „Nalšia“. Vakaro metu susirinkusieji taip pat išgirs svarbiausias tarpukario naujienas, skelbtas Šiauliuose leistame bulvariniame laikraštyje „Mūsų momentas“. Tai kvapą gniaužiančios istorijos, nuotaikingi ketureiliai ir įtaigi reklama. Atėjusieji į romansų vakarą pateks į tarpukario Lietuvos salonų aplinką, kurioje damos dėvi skrybėlaites, mūvi pirštinaitėmis, o pečius gaubia brangiais žvėrių kailiais. Vyrai – stilingi, galantiški ir be galo jausmingi. Šis vakaras – tai dainos ir nuotaika, nepavaldūs pražūtingai laiko valiai. Tai muzika, kurios visada malonu klausyti. Tai vakaras, skirtas amžinajam meilės jausmui.

25-metį švenčiančio ansamblio „Salduvė“ repertuare ne tik lietuvių liaudies dainos, bet ir spalvinga tarpukario romansų programa. Romansai, kurie buvo ypač pamėgti miestelėnų, yra tarsi modernusis folkloras, kuris šiuo metu vėl populiarus. Koncertinėje programoje – gaivalingos aistros ir stiprūs jausmai, švelniu humoru persmelktos dainos apie širdį draskančią meilę, amžiną ištikimybę, nostalgišką vienatvę ir kankinantį išsiskyrimą.

Folkloro ansamblis „Nalšia“ puoselėja tradicinę Rytų Aukštaitijos kultūrą. Tačiau ansamblio dalyviai mielai dainuoja ir visą praėjusį šimtmetį greta klasikinių liaudies dainų gyvavusias populiarias, sentimentalias dainas, romansus. Kasdieniniame gyvenime daugybė lietuvių dar ir šiandien su malonumu dainuoja būtent šias – naiviai paprastas, tačiau subtiliai suvirpinančias jausmų stygas – dainas. Koks gi pasilinksminimas be dainos?! O tų melodijų, net nesusimąstydami iš kur, kiekvienas moka daugybę: vienos prisimenamos iš vaikystės, tėvų, senelių dainuotos, kitos išgirstos studijų metais, trečios pamėgtos ir išmoktos klausantis populiarių savo meto atlikėjų. Šis procesas nenutrūkęs ir šiandien – pasilinksminimų dainų repertuaras nuolat praturtinamas vis šiuolaikiškesnėmis melodijomis. Koncerte ansamblis „Nalšia“ atliks laiko išbandytą praėjusio šimtmečio muziką: nostalgiškus romansus, išdaigiškus fokstrotus, naujas žinomų pamėgtų melodijų aranžuotes.

Vakaro organizatoriai tikisi, kad susirinkusieji neliks abejingi nuoširdžiai dainai, jaudinančiai melodijai, įsijaus į muziką ir maloniai praleis laiką.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė tel. (8 41) 43 36 80, folkloro ansamblio „Salduvė“ vadovas D. Daknys mob. tel. 8 656 57918.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 24.05.2024 - 30.05.2024 Towards a well - balanced body and mind! Via Vitalité
Four star weight correction and wellness centre in Latvia. We offer several programmes “Basic”, “Extra” and “Relax”. Book now +371 20 605 553 | Žiūrėti daugiau
145 EUR

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.68713498sec.