Europos paveldo dienų baigiamasis akordas Pažaislyje

Kauno miesto savivaldybė Europos paveldo dienų renginius praėjusį savaitgalį baigė pristatydama sienų tapybą sakraliniuose objektuose.

Mūsų miestas didžiuojasi, turėdamas tokį puikų sieninės tapybos reprezentantą, kaip Pažaislio kamaldulių vienuolyno ansamblį. Pastarasis tapytų sienų mąstais ilgą laiką lenkė kitus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pastatus. Vien Mykolas Arkangelas Pallonis čia nutapė 140 įvairaus dydžio skirtingų siužetų freskų, tarp kurių ir garsusis ciklas apie šv. Brunono misiją Lietuvoje. Apie visa tai ekskursantams išsamiai pasakojo sesuo Edita.

Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje ekskursantus pasitiko tėvas Severinas, pristatydamas restauratorių prisilietimo laukiantį bažnyčios interjerą. Apie arkikatedros bazilikos freskas pasakojo prof.dr. Laima Šinkūnaitė.
Europos paveldo dienos baigėsi. Jos supažindino kauniečius ne tik su senąja sienų tapyba, bet ir su pastatų dekoro pavyzdžiais XIX-XX a. Kaip XXIa. sieninės tapybos pavyzdys paveldo specialistams buvo pristatyta restauratoriaus Broniaus Rutkausko freska „Napoleono armijos persikėlimas per Nemuną". Neužmiršti buvo ir jaunieji kauniečiai, kurie pagal specialias užduotis ieškojo paslėptų paveldo lobių. Dauguma moksleivių tik per paveldo dienas pirmąkart įžengė į reprezentacinę Kauno miesto salę Rotušėje,leidosi į gilius jos rūsius, aplankė atsinaujinusią Kauno pilį.

Europos paveldo dienų renginius mūsų mieste organizavo ir finansavo Kauno miesto savivaldybė.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.40635896sec.