Į Vilnių sugrįžta tarptautinis kinas

Į Europos šalių kino forumą „Scanorama“, vyksiantį Vilniuje lapkričio 10–20 dienomis, atvyksta ryškiausi Baltijos jūros regiono, Europos ir Japonijos kino industrijos profesionalai. Jie dalyvaus tris dienas vyksiančiame bendros kino gamybos (koprodukcijos) forume.

Lapkričio 11 dieną prasidėsiantis renginys – pirmas tokio pobūdžio projektas Baltijos jūros regiono šalyse. Forumo iniciatoriai ir organizatoriai – Vilniaus miesto savivaldybė ir Europos šalių kino forumas „Scanorama” – šiam renginiui ruošėsi dvejus metus. Koprodukcijos forumas, vykdomas pagal projektą „BaltMet Promo projektas – Baltijos jūros regiono vertės kūrimas, pritraukiant turistus, talentus ir investuotojus“, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Pasak organizatorių, šis forumas Lietuvos kino kūrėjams – unikali galimybė rasti partnerių labai galingos kino industrijos šalyje – Japonijoje. Forumo, truksiančio tris dienas, programa ketina būti itin įvairi ir įtempta – lektoriai skaitys paskaitas, ves seminarus, diskusijas, su jaunaisiais kino kūrėjais dalinsis patirtimi.

Vilniaus mero patarėja Rasa Razgaitienė teigia, kad tokie tarptautiniai kultūriniai renginiai gyvybiškai svarbūs miestui. ,Neseniai sostinėje vyko garsaus italų režisieriaus Gabrielės Salvatoreso filmo „Sibirietiškas auklėjimas” su kino žvaigžde Džonu Malkovičiumi filmavimo darbai. Dabar laukiame svečių iš Japonijos. Tai rodo, jog į Vilnių pagaliau sugrįžta tarptautinis kinas. Ypač džiugu, kad projektui surengti radome patikimų ir didelę patirtį kine turinčių partnerių,” – sako R. Razgaitienė.

Vilniuje bus pristatyta 10 išrinktų stipriausių kino talentų iš Europos ir tiek pat jaunų Japonijos kinematografininkų. Japonijos bendros gamybos forumą ves garsus Didžiosios Britanijos prodiuseris ir lektorius, „Oskarų“, „Auksinės palmės šakelės“ savininkas Nikas Powellas. Į forumą atvyksta ir garsūs lektoriai iš Japonijos: dr. Hiroomi Fukuzawa – prodiuseris, Berlyno laisvojo universiteto profesorius, Michiyo Yoshizaki – viena iš legendinės kino studijos NDF įkūrėjų, Takahiro Hamano – Japonijos nacionalinės televizijos naujienų programų direktorius ir dokumentinių filmų prodiuseris.

Laukiama svečių ir iš Europos: garsi prodiuserė iš Vokietijos Dagmar Jacobsen, visame pasaulyje įvertintas ir pripažintas dokumentinio kino režisierius iš Lenkijos Marcelis Łozińskis, režisierius, kurio titulams išvardinti reikėtų atskiro puslapio, Krzysztof Zanussi. Lietuvai atstovaus prodiuserė, „Era Film“ įkūrėja, Lietuvos nepriklausomų prodiuserių asociacijos pirmininkė Rasa Miškinytė ir Lineta Mišeikytė, organizavusi pirmosios japonų kino juostos filmavimą Lietuvoje.

Forumą papildys speciali kino programa. Itin gausiame šių metų Europos šalių kino forumo „Scanorama“ repertuare lapkričio 10–13 dienomis įvyks ryškiausių Baltijos jūros regiono filmų ir įdomiausių darbų iš Japonijos premjeros. Žiūrovams ir kino profesionalams bus parodytas vienas įdomiausių Europos ir Japonijos bendros gamybos pavyzdys – „Oskaru“ ir BAFTA apdovanota juosta „Žiaurus žaidimas“. Šios juostos prodiuseriai – forumo svečiai Nikas Powellas ir Michyo Yoshizaki.

Renginį pagal Europos sąjungos projektą „BaltMet Promo” inicijuoja – Vilniaus miesto savivaldybė, organizuoja, padedant Japonijos kino institucijai „UniJapan”, Europos šalių kino forumas „Scanorama”.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14131093sec.