Respublikinė liaudies meno paroda Aukso vainikas vyks Jurbarke

Sausio 6 d. 13 val. Jurbarko krašto muziejuje vyks respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatų paskelbimo ir apdovanojimo ceremonija.

Respublikinės parodos kaskart rengiamos vis kitoje Lietuvos vietoje, kad su talentingiausiais mūsų krašto liaudies menininkais, geriausiais naujais jų darbais galėtų susipažinti visos šalies žmonės. Tai vienas reikšmingiausių šios meno srities renginių, kuriame savo darbus pristato geriausi Lietuvos vaizduojamosios, taikomosios dailės ir kryždirbystės meistrai.

Šiųmetė respublikinė ekspozicija turtinga, įvairi ir įdomi. Tarp vaizdinės liaudies dailės meistrų dominuoja skulptoriai – jų net šeši. Taikomųjų dirbinių ekspozicijoje nepamatysime nei tradicinių lovatiesių, nei juostų, nei prijuosčių – tekstilei atstovauja viena tautinių kostiumų kolekcija. Apskričių parodose didelė konkurencija buvo tarp kalvių, tačiau į respublikinį turą pateko tik trys. Tiek pat ir puodžių. Džiugi naujiena – pirmąsyk per „Aukso vainiko“ istoriją eksponuojami gintaro dirbiniai. Tai teikia vilties, kad ateityje jų sulauksime daugiau. Kaip ir tikrai tradicinių prieverpsčių, rankšluostinių, kitokių taikomosios drožybos darbų. Paprotinių dirbinių tradicijas šiemet įkūnija kaukės ir sodai.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.19343996sec.