Ekskursija «Širdies motyvas» Vilniaus arkikatedros požemiuose ir Bažnytinio paveldo muziejuje

Vasario 11 d. 13 val. ir vasario 14 d. 16 val. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į teminę ekskursiją „Širdies motyvas“ Vilniaus katedros požemiuose ir Bažnytinio paveldo muziejuje.

Vasario 14 d. minima Šv. Valentino – įsimylėjėlių globėjo – diena. Šią dieną antrus metus iš eilės Bažnytinio paveldo muziejus rengia edukacinę pažintinę ekskursiją šio garsaus šventojo istorijai pažinti. Nors šiandien Šv. Valentino diena švenčiama visame pasaulyje, tačiau nedaug kas žino, kas buvo šv. Valentinas. Pirmųjų amžių kankinys? Narsus karys ar dosnus vyskupas? Kodėl įsimylėjėliai prašydavo jo užtarimo? Kodėl kreipdavosi į šv. Valentiną, kad meilė neliktų be atsako? Koks šio šventojo atvaizdas? Kur jis palaidotas? Kur šiandien gerbiamos šv. Valentino relikvijos?

Šv. Valentino dienai skirtą ekskursiją „Širdies motyvas“ pradėsime paslaptinguose Vilniaus arkikatedros bazilikos požemiuose. Prie garsių Lietuvos karalių ir karalienių kapų prisiminsime meilės istorijas, nupūsime užmaršties dulkes nuo Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės laiškų, pristatysime kitas, ne tokias garsias įsimylėjėlių istorijas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje.

Antroje ekskursijos dalyje keliausime į Bažnytinio paveldo muziejų, įkurtą Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Ši bažnyčia yra garsios Sapiegų giminės mauzoliejus, joje išlikę įspūdingiausi Lietuvos antkapiniai paminklai. Stabtelsime prie iš balto marmuro iškalto gražuolės Teodoros Kristinos Tarnovskytės portreto, prisiminsime ją karštai mylėjusį ir jos gedėjusį vyrą – dosnųjį Kazimierą Leoną Sapiegą. Šifruodami kitų Sapiegų šeimos giminių epitafijas, ieškosime užuominų apie meilę ir ištikimybę.

Muziejuje taip pat aptarsime širdies ikonografiją ir simboliką, bandysime suprasti šio ženklo reikšmę krikščioniškoje tradicijoje. Išskirtinai šios ekskursijos dalyviams bus parodytas Bažnytinio paveldo muziejaus fonduose saugomas šv. Valentino relikvijorius. Prie šios šventenybės ir bus pristatyta šv. Valentino istorija, prisiminti garsiausi stebuklai. Aiškinsimės, kodėl ir kada šv. Valentinas pradeda globoti įsimylėjėlius, prisiminsime kitus širdies reikaluose padedančius šventuosius globėjus.

Ekskursijos pradžia – Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

Bilieto kaina 15 Lt (studentams, senjorams – 7 Lt).

Registracijairinformacija:Inga Cironkaitė-Bendžienė,tel.(85)2697800,

el.p. katedrospož[email protected].

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14805794sec.