Kaune atidaroma garsaus Taivano menininko paroda

Filmas „Imperijos sienos I“ remiasi Chen asmenine patirtimi ir yra padalintas į dvi dramatiškas reportažo atkarpas. Pirmoje dalyje pristatomi aštuoni tipiški atvejai, kaip taivaniečiai, norėdami gauti JAV turistinę vizą, kenčia nuo kosulato pareigūnų piktnaudžiavimo. Dažniausiai jiems atsisakoma išduoti neimigracinę vizą dėl nepaaiškinamų priežasčių. Kitoje dalyje pristatomos devynių Kinijos moterų, turinčių vedybines vizas, atvykimo į Taivaną istorijos, kurios prasideda nuo interviu oro uoste. Čia jos patiria visus įmanomus diskriminacijos būdus ir griežtą Taivano nacionalinės imigracijos biuro patikrą.

„Imperijos sienos II“ yra paremtos menininko tėvo dokumentais, kurie nutapė intriguojantį šaltojo karo metų paveikslą. Juose užsimenama apie šios eros politiką, kai CŽV bendradarbiavo su Taivanu ir ruošė antikomunistų gelbėjimo armiją, kuriai priklausė ir Chen tėvas, ilgalakei misijai užimti Kinijos pietrytinę žemyninę dalį. Filme panaudoti asmeniniai Chen tėvo daiktai, likę po jo mirties: sąrašas karių, žuvusių slaptuose antpuoliuose, asmeniniai daiktai, tušti fotoalbumai, sena karinė uniforma.

„Fabrikas“ atskleidžia pasaulinės ekonomikos pasekmes vietiniams darbuotojams. Filmas susitelkia ties grupe moterų, kurios dirbo siuvėjomis daugiau kaip 20 metų Lien Fu fabrike. Fabrikas 1990 metais patyrė tokį patį likimą kaip ir daugelis kitų, kada Taivano gamybos pramonė išsikėlė į kitas šalis, ieškodama pigesnės darbo jėgos. Uždarius fabrikus, darbuotojai prarado pragyvenimo šaltinį.

Chen Chieh-jen gimė Taivane 1960 metais. Jis kuria instaliacijas, performansus, fotografijos ir video darbus. Chen yra surengęs personalines parodas savo gimtoje šalyje, Los Andžele (JAV), Madride (Ispanija), Niujorke (JAV), Paryžiuje (Prancūzija). Tris kartus savo darbus pristatė Venecijos bienlėje bei dalyvavo kitose tarptautinėse bienalėse Lione, San Paule, Liverpulyje, Sidnėjuje. Chen Chieh-jen yra apdovanotas specialiu Kvandžu bienalės (Korėja) prizu bei Taivano prestižiniu nacionaliniu apdovanojimu už išskirtinius pasiekimus kultūros srityje.

Paroda veiks iki balandžio 15 dienos.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.77964401sec.