Klaipėdos teatro apdovanojimai: Padėkos kaukės laukia pretendentų

Klaipėdos miesto savivaldybė kviečia teikti kandidatūras 2011 metais sėkmingiausiai Klaipėdoje kūrusių teatralų apdovanojimui „Padėkos kaukėmis“.

Apie laukiančią jau tradicinę, septintus metus vyksiančią „Padėkos kaukių“ ceremoniją šiemet paskelbta kaip niekad vėlai, nes iš dviejų beliko vienas apdovanojimo steigėjas, teko pakeisti „Padėkos kaukių“ nuostatus ir sudaryti naują vertinimo komisiją.

Kaip paveikslas įrėminta „Padėkos kaukė“ – įspūdinga juvelyrikos meno miniatiūra, sukurta iš sidabro, papuošta auksu bei brangakmeniais ir kainuojanti kelis tūkstančius litų – yra specialus apdovanojimas, kuriuo įvertinami Klaipėdoje kuriančių teatralų pasiekimai bei reikšmingiausi metų darbai, tapę teatrinio gyvenimo įvykiais. Apdovanojimo idėjos autorius – režisierius Alvydas Vizgirda.

2005-aisiais šį apdovanojimą įsteigė Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos teatro sąjungos Klaipėdos skyrius. Pradedant 2006-aisiais per pastaruosius šešerius metus Klaipėdos „Padėkos kaukėmis“ jau įvertinta 18 teatro menininkų – režisierių Ramūno Kaubrio, A.Vizgirdos, Povilo Gaidžio ir Jūratės Januškevičiūtės, dramos aktorių Vytauto Paukštės, Valentinos Leonavičiūtės, Marijos Černiauskaitės-Barauskienės, Nelės Savičenko, Broniaus Gražio, Elenos Gaigalaitės, Rimanto Pelakausko ir Vytauto Anužio, Klaipėdos muzikinio teatro artistų – solistų vokalistų Ritos Petrauskaitės, Šarūno Juškevičiaus, Virginijaus Pupšio, orkestro muzikanto Rimanto Giedraičio, taip pat mimo Alekso Mažono ir lėlininko Lino Zubės – indėlis į teatro meną.

Šiemet, paaiškėjus, kad vienas iš „Padėkos kaukės“ apdovanojimo steigėjų – Lietuvos teatro sąjungos Klaipėdos skyrius – savo veiklą nutraukė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija viena perėmė „Padėkos kaukių“ apdovanojimų teikimą ir šventinio renginio organizavimą.

„Padėkos kaukės“ apdovanojimas kasmet suteikiamas teatro specialistų komisijos nutarimu. Šiemet Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė patvirtino naujus Klaipėdoje kuriančių teatralų apdovanojimų nuostatus bei įsakymu sudarė vertinimo komisiją. Į ją dvejiems metams suburti Kultūros skyriaus vedėjas Valdemaras Puodžiūnas, režisierius Ramūnas Kaubrys, dailininkas Anatolijus Klemencovas, teatrologės Gitana Gugevičiūtė ir Rita Bočiulytė.

Komisija norėtų gauti kuo daugiau informacijos apie Klaipėdoje veikiančių teatrų praėjusių metų kūrybinius pasiekimus, todėl prašoma pateikti siūlymus apdovanojimams šiose nominacijose: „Metų režisierius“, „Metų aktorius“, „Metų aktorė“, „Metų scenografas“, „Metų vaidmuo“, „Metų dramos spektaklis“, „Metų muzikinis spektaklis“, „Metų choreografas“, „Metų šokio projektas“, „Metų debiutas“, „Metų teatro kompozitorius“, „Už nuopelnus teatro menui“ arba pasiūlyti kitą nominaciją. Šiemet laureatai bus renkami vertinant jų reikšmingiausius darbus teatre praėjusiais 2011 metais ir viso gyvenimo nuopelnus scenai (nominacijoje „Už nuopelnus teatro menui“).

Pretendentus į „Padėkos kaukę“ gali siūlyti visi Klaipėdos teatrai – valstybiniai ir municipaliniai, taip pat kiti teatro meno Klaipėdoje kūrėjai, susibūrę į viešąsias įstaigas bei organizacijas. Savo kandidatus gali iškelti bei kitas nominacijas pasiūlyti ir „Padėkos kaukių“ komisija.

Siūlant pretendentą reikėtų įvardyti, už kokius praėjusių metų pasiekimus bei reikšmingiausius darbus siūlomas konkretus asmuo ar įvykis, kokiai nominacijai ir pan. Taip pat derėtų pridėti kopijas recenzijų, straipsnių, atsiliepimų, motyvuojančių pasiūlymus.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 


Želesa
,

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17700005sec.