Edukacinis užsiėmimas «Šventųjų relikvijos ir relikvijoriai»

Balandžio 13 d., penktadienį, 16.00 val. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į edukacinį užsiėmimą „Šventųjų relikvijos ir relikvijoriai“.

Teminę ekskursiją apie relikvijas ir relikvijorius, saugomus Bažnytinio paveldo muziejuje, ves menotyrininkė dr. Sigita Maslauskaitė. Pamatysite įstabiausius Vilniaus katedros lobyno relikvijorius, sužinosite jų atkeliavimo į Lietuvą istorijas. Prisiminsite, o galbūt naujai pažinsite šventuosius, kurių relikvijos išliko.

Po ekskursijos kultūros istorikė ir antropologė Inga Cironkaitė-Bendžienė pasakos apie relikvijų prasmę krikščionybėje. Kodėl šventųjų kaulai brangesni už brangakmenius ar auksą? Kodėl tikintieji keliauja šimtus kilometrų, kad paliestų šventųjų palaidojimo vietas, karstus, relikvijorius? Ką reiškia relikvijų laipsniavimas? Ką simbolizuoja jų multiplikavimas? Atsakymų į klausimus ieškosime kartu. Laukiame Jūsų!

Gera man buvo ir Šv. Agnietės bažnyčioje; tai mano vaikystės draugė, kurią norėjau atlankyti; ilgai jai pasakojau apie tą, kuri pasivadinusi jos vardu, ir iš visų jėgų stengiausi gauti bent vieną relikviją tos angeliškosios tavo, brangioji Motin, globėjos, kad parvežčiau tau ...“ (Šv. Kūdikėlio Jėzaus ir Švenčiausiojo Veido Teresė).

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Įėjimas su muziejaus bilietu.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.31820202sec.