Žaliūkių malūnininko sodyboje atvelykio šventė

2012 m. balandžio 15 d., sekmadienį, 12 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyks simbolinis šventinio Velykų laikotarpio užbaigimas – Atvelykio šventė. Dalyvaus Šiaulių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Abrūsėlis“ (vad. Vita Taučienė).

Pirmasis sekmadienis po Velykų yra vadinamas Atvelykiu. Tai diena, kai lankomi artimieji, džiaugiamasi kiškio pyragais ir Velykės dovanėlėmis. Laikantis tradicijų, šią dieną vėl yra marginami kiaušiniai, tačiau juos daužo ir ridena tik vaikai. Tad Atvelykis dar kitaip vaikų Velykomis arba Velykėlėmis vadinamas.

Šią dieną vaikams skiriamas ypatingas dėmesys: kabinamos sūpuoklės, kad mažieji, gerai išsisupę, pažadintų gamtą, prikviestų gerą orą ir gausų derlių ateinančią vasarą, kad viskas augtų ir žaliuotų. Manoma, kas per Velykas supasi, tas bus greitas ir vikrus.

Taigi visi dideli ir maži, norintys džiugiai atšvęsti Atvelykį, yra laukiami Žaliūkių malūnininko sodyboje, kur kiekvienas, atsinešęs po kiaušinį, turės puikią progą jį nusimarginti ir čia pat išbandyti, kieno margutis stipriausias – bus rengiamos atkaklios margučių ridenimo varžybos. Mažieji muziejaus lankytojai galės pasisupti šalia malūno įrengtose medinėse sūpynėse bei karuselėse, išbandyti kojūkus ir slides, šokti ir žaisti drauge su Velyke ir vaikų folkloro ansambliu „Abrūsėlis“. Visų apsilankiusiųjų sodyboje laukia įvairiausi prizai ir siurprizai.

Įėjimas nemokamas. Nepamirškite atsinešti margučių!

Informaciją apie šventę teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė, tel. +370 41 21 11 98, el. paštas [email protected].

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30557299sec.