Paroda «Sibiro Alma Mater», skirta 1941 m. birželio 14-ajai

2012 m. birželio 14 d., ketvirtadienį, 15.30 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Aušros alėjos rūmuose (Aušros al. 47, Šiauliai) vyks šiaulietės dailės mokytojos Aldonos Traškinienės piešinių parodos „Sibiro Alma Mater“ atidarymas.

Paroda veiks iki 2012 m. rugsėjo 15 d.

Aldona Kašelionytė-Traškinienė gimė 1963 m. Alytuje tremtinių šeimoje. Baigusi Miroslavo vidurinę mokyklą, 1983 m. įstojo į Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. Atgimimo metais, kada viešai ir atvirai imta kalbėti apie Lietuvos gyventojų tremtį, A.Traškinienė susidomėjo savo šeimos istorija: jos tėvas Bronius Kašelionis, seneliai Kašelioniai ir prosenelė Ona Budrevičiūtė-Kašelionienė 1946 m. buvo ištremti į Sverdlovsko sritį, Novaja Lialia miestą.

A. Traškinienė yra parašiusi ir išleidusi prisiminimus „...Iš senelių albumo...“, sukūrusi tapybos darbų tremties tema. Dailininkė dirba Šiaulių „Sandoros“ pagrindinėje mokykloje dailės ir technologijų mokytoja, rašo straipsnius į įvairius leidinius apie jaunimą, religijos, meno istorijos, kraštotyros, tremties temomis, tapo, piešia šaržus, kuria grafikos darbus, iliustruoja knygas.

Parodoje eksponuojami naujausi A. Traškinienės dviejose paskutinėse knygose: „Sibiro Alma Mater – Ave, vita! ... Būk sveikas, gyvenime!“ ir „Sibiro Alma Mater – Post tėnebras lux! ... Po tamsos šviesa!“ spausdinti piešiniai, sukurti 2011–2012 m. bei ankstesnės ,,Sibiro Alma Mater“ trilogijos piešiniai (2008–2010 m.).

A. Traškinienės darbai buvo eksponuoti Šiaulių kultūros centre, Kauno IX forto muziejuje, Raseinių rajono Žaiginio Pranciškaus Šivickio pagrindinėje mokykloje, Šiluvos Piligrimų informacijos centre, Varnių Žemaičių vyskupystės muziejuje, Tytuvėnų Piligrimų centre, Alytuje, Šiaulių „Sandoros“ mokykloje.

Autorė apie save sako: „Nuo pat vaikystės svajoju padaryti daugiau negu galiu. Tarsi pranokti pati save. Siekiu to visą laiką, daužau galvą į tikrų ir tariamų rūpesčių sieną, į nenuoseklumo tvorą, nuolat paskęsdama savo abejonių rūke... Matyt, tai tremtinių šeimos neišsipildžiusių lūkesčių ir svajonių tąsa manyje. Tai tarsi kažkoks nematomas tinklas, kuriame blaškausi, muistausi ir vis trokštu pagauti savo žydrąją svajonių paukštę, kad galbūt išlikčiau kituose...“

Informaciją apie parodą teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Naujausios istorijos sektoriaus vedėja Birutė Lukošiūtė, tel. (8 41) 52 43 91, el. p. [email protected].

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17029285sec.