Aleksandro Šepkaus juvelyrikos paroda

Liepos 24 d., antradienį, 17 val. Bažnytinio paveldo muziejus (Šv. Mykolo g. 9) kviečia į Aleksandro Šepkaus juvelyrikos parodos atidarymą. Spaudos konferencija 12 val.

Tai pirmoji asmeninė pasaulinio garso menininko Aleksandro Šepkaus paroda.

Aleksandras Šepkus gimė 1954 metais. Mokėsi Kauno 5-ojoje vidurinėje mokykloje. 1972 m. įstojo į Vilniaus dailės instituto Pramoninės dailės katedrą, ją baigė 1977 metais. 1988 m. išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas. 1992 m. Manhatane įsteigė savo kompaniją „Alex Šepkus“. Aleksandro Šepkaus papuošalai pardavinėjami beveik 150 Amerikos ir kitų šalių meno galerijose. Menininkas gyvena netoli Niujorko, Hadsono upės slėnyje.

Parodoje eksponuojama dvidešimt papuošalų: kryželiai, žiedai, pakabukai, auskarai. Visi objektai sukurti iš aukso, puošti deimantais, safyrais, kitais brangiaisiais akmenimis.

Aleksandro Šepkaus paroda papildo ir praplečia Bažnytinio paveldo muziejuje eksponuojamą auksakalių dirbinių lobyną. Greta, nuolatinėje muziejaus ekspozicijoje, Vilniaus katedros lobyno kolekcijoje rodomi Vilniaus, Augsburgo, Gdansko, Florencijos meistrų dirbiniai.

Paroda suteikia retą progą pamatyti greta skirtingose epochose sukurtus auksakalystės dirbinius, atsekti konkrečiam laikui būdingus bruožus, atrasti šiandienos kūriniuose praėjusių epochų žymes, įsitikinti menininko Aleksandro Šepkaus kūrybos savitumu. Parodoje lankytojai atpažins sakralinės ir pasaulietinės auksakalystės istoriją, išvys meno grožį ir meistrystės aukštumas.

Aleksandras Šepkus dirba su labai brangiomis, kartais egzotiškomis medžiagomis, jis kuria išskirtinius grynojo meno darbus, kurie yra ne tik nuostabūs kūriniai, bet ir patogūs dėvėti papuošalai. Rašydami ir kalbėdami apie A. Šepkų, meno kritikai ir kolegos atkreipia dėmesį, kad „laisvė kurti ir nepriklausomo menininko jausena nuo pat kūrybinio kelio pradžios buvo būdinga šiam talentingam žmogui, į kurį neįmanoma nesilygiuoti“.

Aleksandro Šepkaus juvelyrikos paroda Bažnytinio paveldo muziejuje veiks iki 2012 m. spalio 1 dienos.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13769317sec.