Keliaujant į Jeruzalę verta apsistoti Egipte

Statistikos departamento duomenimis nuo 2010 m. iki antrojo šių metų ketvirčio Egipte su kelionių organizatoriais apsilankė jau per 70,7 tūkst. lietuvių turistų. „Egipto kurortų populiarumą, be abejonės, lemia visuomet puikus oras, gamta – nuostabūs paplūdimiai ir šilta Raudonoji jūra, galimybė aplankyti senovės istorijos monumentus ir, žinoma, puikiai išvystyta viešbučių infrastruktūra, – tokį tautiečių susidomėjimą Egiptu komentavo tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadovė Dagnė Klingaitė.

Ilgą laiką populiariausių Egipto kurortų sąraše pirmavo Hurgada ir Šarm El Šeichas, tačiau rodosi, kad jie turi ir rimtą konkurentą. „Tez Tour“ siūlo ir nuo 2013 m. kovo 11 d. pradeda tiesiogines keliones į lietuviams menkai pažįstamą, bet vietinių egiptiečių itin vertinamą Tabos kurortą Sueco įlankoje prie pat sienos su Jordanija ir Izraeliu, – kalbėjo D. Klingaitė. – Tai kur kas ramesnis kurortas nei anksčiau minėtieji, tačiau jis tikrai turi, ką pasiūlyti.“

Taba labiausiai traukia profesionalius nardytojus ar mėgėjus, nes pakrantes skalaujančioje Raudonojoje jūroje gausu koralinių rifų, povandeninių olų, delfinų, įvairių žuvų, vėžlių ir pan. Be naujai pradedamų skrydžių į Tabą kelionių organizatorius šiemet siūlo ir tiesioginius skrydžius į kitą nardytojų pamėgtą pietryčių Egipto kurortą – Marsa Alamą.

Šalia sienos su Izraeliu esanti Taba pretenduoja tapti rezidavimo vieta ir tiems, kurie ketina apsilankyti Jeruzalėje. Turizmo departamento duomenimis, per krizę smarkiai sumažėjęs Lietuvos turistų, į Izraelį keliaujančių su kelionių organizatoriais, skaičius, pastaraisiais metais vėl auga. 2011 m. lietuvių keliautojų į šią šalį vyko beveik dvigubai daugiau nei 2010 m.

Apskritai, šis kurortas tinka ir ilgesnėms piligriminėms kelionėms, nes visai šalia yra daugybė religinių monumentų ir simbolių. „Kurortas įsikūręs Sinajaus kalnyno papėdėje, todėl nesudėtinga suorganizuoti išvyką ir kopimą į Mozės kalną, kur, krikščionys tiki, Dievas perdavė pranašui Mozei dekalogą. Vėliau šios ekskursijos metu aplankomas kalno papėdėje įsikūręs seniausias pasaulyje veikiantis šv. Kotrynos vienuolynas. Taip pat galima paskirti net porą dienų viešnagei įspūdingojoje Petroje, nuvykti į Negyvosios jūros pakrantę. Be to, kurortas įsikūręs netoli kelio, vedančio į Kairą, ir yra labai patogus pažintinėms kelionėms“, – pasakojo „Tez Tour“ gidė Egipte Raminta Montvilaitė.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14377594sec.