Fotografijose – Klaipėdos jūrų uosto romantika ir kasdienis darbas

Klaipėdoje prasidėjusios Jūrų šventės proga Susisiekimo ministerijoje atidaryta fotografijų paroda „Klaipėdos uosto blykstė“. Tai vaizdingas pasakojimas apie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto kasdienį darbą ir jūros romantiką. Parodą pristatė ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.

„Klaipėdos jūrų uostas turi ypatingą svarbą Lietuvos ekonomikai, patrauklus ir saugus plaukioti laivams, dėl savo universalumo jis patogus krauti visų rūšių krovinius. Uoste dirba 18 krovos, laivų statybos ir remonto bendrovių, čia sukuriama 4,5 proc. visos Lietuvos BVP, tačiau uostas yra ne tik transporto ir industrijos centras, akumuliuojantis krovinių srautus iš Rytų ir Vakarų, jame nemažai romantikos, grožio ir žavesio“, - sakė ministerijos kancleris T. Karpavičius.

Parodos atidaryme dalyvavęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto priežiūros skyriaus viršininkas kapitonas Juozas Saudargas akcentavo aukštą uosto saugumo lygį. Įplaukos kanalu laivus lydi ne tik locmanai, bet ir galingi navigacijos radarai.

Vandens ir geležinkelių transporto departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Darulis papasakojo apie vieningo Klaipėdos jūrų uosto kūrimą, informavo, kad per 20 metų į uosto infrastruktūros atnaujinimą ir rekonstrukciją iš valstybės biudžeto buvo skirtą daugiau nei 2 mlrd. litų, o privačių įmonių indelis į uosto modernizavimą siekia apie 3 mlrd. litų.

Fotografijos atspindi uosto veiklą, jose užfiksuoti svarbiausių uosto darbų momentai – krantinių statyba ir rekonstrukcija, uosto kanalo gilinimas, terminalų statyba. Bet labiausiai žiūrovų akį traukia bendri uosto ir miesto vaizdai, padaryti iš paukščių skrydžio.

Ekspoziciją parengė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13353992sec.