Žuvinto biosferos rezervatas bus įamžintas pašto ženkluose

AB Lietuvos paštas pranešė, kad sausio 19 dieną į apyvartą išleidžia trijų pašto ženklų bloką iš serijos „Žmogus ir gamta“. Šio bloko tema – „Žuvinto biosferos rezervatas“. Naujuose pašto ženkluose dailininkė Greta Gruzdaitytė pavaizdavo rudąją lapę, ūsuotąją zylę ir nykstantį augalą dėmėtąją gegūnę. Kiekvienas iš trijų pašto ženklų kainuos po 3 Lt. Blokas „Žuvinto biosferos rezervatas“ išleistas 20tūkst. tiražu. Kartu su juo išleidžiami ir pirmosios dienos vokas bei suvenyrinis lapas.

Bloko išleidimo dieną šiuo pašto bloku apmokama korespondencija Simno pašte nuo 9 iki 13val. bus antspauduojama proginiu pirmosios dienos datos spaudu.

Žuvintas, kurio didžioji dalis yra Alytaus rajone, – seniausia ir pirmoji Lietuvoje saugoma teritorija, profesoriaus Tado Ivanausko iniciatyva įkurta 1937 metais. Žuvinto ežeras dar vadinamas Lietuvos gulbių lopšiu. Būtent iš čia gulbės nebylės paplito po Lietuvos ežerus. Čia stebėtos net 231 sparnuočių rūšys, iš kurių 153 perėjo ar peri. Rastos 987 augalų, 105 dumblių ir 292 grybų rūšys. Žuvinto rezervate užfiksuota apie 2000 vabzdžių, 5 roplių ir 10 varliagyvių rūšių, aptikta daugiau kaip 40 rūšių žinduolių. Pačiame Žuvinto ežere plaukioja 22 rūšių žuvys.

2002 m. Žuvintui suteiktas biosferos rezervato statusas.

2011 m. Žuvinto biosferos rezervatas įtrauktas į Pasaulinį UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ biosferos rezervatų tinklą. Tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos vietovė Pasauliniame UNESCO biosferos rezervatų tinkle.

Prie Žuvinto ežero yra mokomasis pažintinis takas su apžvalgos bokšteliu. Atnaujintame lankytojų centre įrengta moderni ekspozicija, skirta Žuvinto ežero ir jo pakrančių gamtos įvairovei ir tvarkymui. Greta – kino salė ir gamtos klasė. Daug įdomybių galima sužinoti muziejuje „Ežero evoliucija“. Kiekvieną rudenį Žuvinto biosferos rezervate rengiamos migruojančių paukščių palydos.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.19603109sec.