Pasaulinė Žemės diena Lietuvos saugomose teritorijose

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena. Tai astronominis pavasaris, pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Šią dieną beveik visose Lietuvos saugomų teritorijų direkcijose organizuojami šventiniai renginiai, kūrybinės akcijos, išvykos į gamtą, talkos, inkilų kėlimas, foto ir piešinių konkursai, knygų apie gamtą palydėtuvės, viktorinos, diskusijos ir kt.

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijoje vyks Žemės dienos minėjimas ir knygos „Lututė: gyvenimas drevėje“ pristatymas.

Dzūkijos nacionaliniame parke ir Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate - edukacinė pamoka ,,Sparnuotieji – mūsų mažieji draugai“ ir inkilų kėlimo akcija - „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“.

Aukštadvario regioniniame parke - Žemės vėliavos iškėlimas, moksleivių meninė programa „Teka saulė riduolėlė“.

Varnių regioninio parko direkcija kvies pamąstyti apie mūsų Žemės ateitį su VGTU moksliniais bendradarbiais, Lietuvos ryto TV laidos „Pradėk nuo savęs“ vedėja Dalia Juočeryte.

Biržų regioniniame parke vyks konkursas „Padovanok paukščiams namus“ ir daugelis kitų renginių, siekiant saugoti mus supančią aplinką.

Saugomų teritorijų direkcijos daug Žemės dienos renginių skiria vaikams ir jaunimui. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Rūtos Baškytės nuomone, „labai svarbu nuo vaikystės suvokti, kad esi gamtos dalis, esi atsakingas už jos išsaugojimą. Dar vaikystėje turime išmokti galvoti ne tik apie save, bet apie kitus, ypač tuos, kurie patys negali ginti savo teisių. Mūsų suaugusiųjų pareiga - perduoti jaunimui žinias ir patirtį“.

Pavasario lygiadienį kaip Pasauline Žemės dieną 1971 m. paskelbė Jungtinės Tautos. Žemės diena Lietuvoje oficialiai įteisinta 1992 metais..

Kontaktinis asmuo: Diana Rakauskaitė, Viešųjų ryšių specialistė, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, A. Juozapavičiaus g. 9, LT-09311, Vilnius; tel.: (5) 2709048.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.56840205sec.