Šv. Velykų proga į Vilnių atvyksta Latvijos operos dainininkė Kristine Gailite

Balandžio 1 d. 18 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje pavasariniai vėjai atpūs šventinę programą „Kančia ir prisikėlimas“. Iškiliame koncerte bus galima išgirsti ne tik pagrindinį organizatorių – Vilniaus savivaldybės chorą „Jauna muzika“ su dirigentais Vaclovu Augustinu ir Egidijum Kavecku prieš aky, bet ir vokalinį ansamblį „Balsai“ (meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas, vokalo pedagogė Aušra Liutkutė), Šv. Kristoforo kamerinį orkestrą (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus) bei kviestinę solistę, Latvijos nacionalinės operos dainininkę Kristine Gailite.

Koncerte skambės pluoštas chorinių kompozicijų, sukurtų nuo vėlyvojo renesanso iki šių dienų kompozitorių: Carlo Gesualdo di Venosa, Vaclovo Augustino, Emilio Rabergo, Jano Sandströmo, Sven-David Sandströmo. Tuo tarpu kertiniu vakaro tašku taps Ėriko Ešenvaldo oratorija „Passion and Resurrection“ („Kančia ir prisikėlimas“). Šis kūrinys būtent ir atliepia Šv. Velykų tikėjimo, kančios bei džiaugsmo dvasią ir reikalauja iš atlikėjų ryškaus bei įtaigaus muzikinio istorijos perteikimo. Šalia choro, orkestro ir vokalinio ansamblio, scenoje klausytojai išvys puikaus balso savininkę – Kristine Gailite. Nuo 1998 m. ši solistė dainuoja Latvijos nacionalinėje operoje. Kaip kviestinė dainininkė 2005 m. ji dalyvavo Savonlinos (Suomija) operos festivalyje (atliko Olimpijos vaidmenį J. Offenbacho „Hofmano pasakos“), 2006 m. debiutavo Maskvos Didžiajame teatre Nakties karalienės vaidmenyje W. A. Mozarto operoje „Užburtoji fleita“.

Kristine koncertavo su įvairiais Baltijos šalių orkestrais, atliko įvairius vaidmenis operose bei stambios formos kūriniuose, taip pat parengė keletą kamerinės muzikos programų. Ji yra pelniusi apdovanojimų Latvijos ir užsienio šalių dainininkų konkursuose. Pasak dirigento Egidijau Kavecko, galimybė bendradarbiauti su šia kaimyninės šalies dainininke yra didelis džiaugsmas ir nuostabi patirtis, kuomet muzikos dramaturgijos prisipildo visi bažnyčios skliautai, jai abejingų likti tiesiog negali.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15773201sec.