Atvelykio šventė Žaliūkių malūnininko sodyboje

2013 m. balandžio 7 d., sekmadienį, 12 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyks simbolinis šventinio Velykų laikotarpio užbaigimas – Atvelykio šventė. Programoje: Velykės apsilankymas, margučių ridenimas, daužavimo varžybos, medinių margučių marginimas, sočios kiaušinienės skanavimas, smagios rungtynės, šokiai, žaidimai, supynės, prizai ir siurprizai. Dalyvauja Šiaulių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Abrūsėlis“ (vad. Vita Taučienė), Šiaulių Rasos progimnazijos vaikų folkloro klubas „Čiutulis“ (vad. Rima Šereivienė), Šiaulių Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ (vad. Rosita Kalinienė). Renginys nemokamas.

Atvelykis – pirmasis sekmadienis po Velykų, užbaigiantis velykinę savaitę. Tai diena, kai lankomi artimieji, džiaugiamasi kiškio pyragais ir Velykės dovanėlėmis. Laikantis tradicijų, šią dieną baigiami valgyti Velykų valgiai arba ruošiami tokie pat skanumynai, vėl marginami kiaušiniai. Tačiau juos per Atvelykį ridena ir daužo tik vaikai. Tad Atvelykis dar kitaip vaikų Velykomis arba Velykėlėmis vadinamas.

Šią dieną vaikams skiriamas ypatingas dėmesys: kabinamos sūpuoklės, kad mažieji, gerai išsisupę, pažadintų gamtą, prikviestų gerą orą ir gausų derlių ateinančią vasarą, kad viskas augtų ir žaliuotų. Manoma, kas per Atvelykį supasi – bus greitas ir vikrus.

Tad mažieji Atvelykio šventės dalyviai galės pasisupti Žaliūkių malūnininko sodyboje įrengtose medinėse sūpynėse bei karuselėse, išbandyti kojūkus ir slides, šokti ir žaisti drauge su Velyke ir jaunaisiais „Abrūsėlio“, „Siutulio“ ir „Gasužio“ atlikėjais. O kiekvienas, norintis džiugiai atšvęsti velykinės savaitės užbaigtuves ir atsinešęs margučių, galės dalyvauti margučių ridenimo ir daužavimo varžybose, kitokiose įdomiose rungtyse.

Tradiciškai per Atvelykį būtinas patiekalas – kiaušinienė, šią dieną ja vaišindavo visus, užsukusius į svečius. Tad ir Žaliūkių malūnininko sodyboje bus galima paskanauti čia keptos sočios kiaušinienės, pasišildyti karšta arbata. Apsilankiusiųjų lauks ir kitos pramogos, įvairiausi prizai ir siurprizai.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė, tel. (8 41) 21 11 98.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.25273681sec.