Pirmieji lietuviški televizoriai – radijo ir televizijos muziejuje

Nuo 2013 m. balandžio 5 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinyje – Radijo ir televizijos muziejuje (Vilniaus g. 174, Šiauliai) – galima išvysti atnaujintą ekspoziciją. Joje lankytojams pristatomi pirmieji lietuviški televizoriai „Tauras“ iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių.

Atnaujinta ekspozicija veiks iki gegužės 31 d.

Šiemet Šiaulių „Aušros“ muziejus švenčia 90-ies metų įkūrimo jubiliejų. Ši sukaktis minima kiekviename „Aušros“ muziejaus padalinyje: pristatomos jubiliejui skirtos parodos, renginiai, organizuojamos įvairios akcijos ir pan.

Radijo ir televizijos muziejuje šia proga atnaujinama ekspozicija. Joje lankytojai galės išvysti pirmuosius lietuviškus televizorius „Tauras“, kuriems šiemet sukanka 45-eri.

Lietuvos gyventojų namuose pirmieji televizoriai pasirodė 1955m., pradėjus veikti Rygos televizijos centrui, o 1957 m. transliuoti pradėjo Lietuvos televizija. Netrukus, 1961 m., Šiauliuose buvo įkurta ir pirmoji Lietuvoje televizorių gamykla. Jau po dvejų metų sutvisko pirmųjų „Temp-6“ modelio televizorių ekranai – Maskvos radijo gamyklos gaminamo televizoriaus analogai.

1968 m. televizorių gamyklai persikėlus į naujas patalpas, televizorių „Temp-6“ gamyba buvo nutraukta. Pradėti gaminti gamykloje sukonstruoti nespalvoti televizoriai su didesniais kineskopais (įstrižainė – 59 cm), pavadinti lietuvišku vardu „Tauras“.

Kiek vėliau sukonstruotas „Tauras-202“, su įsukamomis kojelėmis ir lietuvišku kineskopu. 1973m. Šiauliuose buvo pagamintas milijoninis televizorius „Tauras-204“ su 61 cm. įstrižainės kineskopu. Šio televizoriaus patikimumas, apipavidalinimas prilygo to meto pasaulinio lygio analogams. Atsižvelgiant į laiko reikalavimus modeliai buvo keičiami kas 2–3 metai. Ilgiausiai, net dešimt metų, gaminamas ir populiariausias tarp pirkėjų buvo televizorius „Tauras-211“.

Visi šie ir dar daugelis kitų televizorių modelių saugomi Radijo ir televizijos muziejuje. Tad kiekvienas, norintis pirmą kartą išvysti ar prisiminti, kaip atrodė patys pirmieji lietuviški televizoriai, laukiamas atnaujintoje muziejaus ekspozicijoje.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus muziejininkė Angelė Milienė, tel. +370 41 52 43 99.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.10078382sec.