Bažnytinio paveldo muziejus filmo «Uolų medus» pristatymas

Bažnytinio paveldo muziejus ir Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras kviečia į filmo „Uolų medus (Ps 80,17). Sakralinės muzikos takais“ pristatymą gegužės 14 d. 17.30 val. Bažnytinio paveldo muziejuje.

Filmo „Uolų medus (Ps 80,17). Sakralinės muzikos takais“ kūrėjai pasakojimui apie krikščionių liturginės muzikos istoriją kaip drobę pasirinko Lietuvos kraštovaizdžio ir bažnytinės liturgijos vaizdus, ant kurių lengvais potėpiais – giesme ir žodžiu – gula dokumentiniai faktai. Jis supažindina su liturginės muzikos istorija nuo ištakų iki šiandienos. Kuriant filmą nebuvo apsiribota vien Katalikų bažnyčios tradicija, žiūrovas turi galimybę pamatyti ir išgirsti, kaip XXI amžiaus pradžioje gieda stačiatikiai ar evangelikai liuteronai. Filmas reikšmingas ir kaip edukacinė priemonė. Kūrėjai tikisi, kad juo galės sėkmingai naudotis ne tik katechetai, bet ir įvairių konfesijų tikintieji bei visi, besidomintys sakralinės muzikos istorija.

Renginio dalyviai: filmo scenarijaus autorius kun. dr. Vilius Sikorskas, vaizdo režisierius Robertas Zamaris, Vilniaus stačiatikių Šventosios Dvasios vienuolyno bažnyčios kunigas ir Vilniaus Šv. Paraskevės parapijos klebonas Vitalijus Mockus, Vilniaus stačiatikių Šventosios Dvasios vienuolyno bažnyčios vyrų ansamblis Skitos (vadovas diakonas Viktoras Miniotas), Schola Gregoriana Vilnensis (vadovas Dainius Juozėnas), giesmininkė Veronika Povilionienė, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro direktorius Rimantas Kareckas, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro vyresnioji mokslinė redaktorė Birutė Žalalienė (projekto vadovė).

Renginį veda muzikologė Živilė Stonytė.

Įėjimas su muziejaus bilietu.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 24.05.2024 - 30.05.2024 Towards a well - balanced body and mind! Via Vitalité
Four star weight correction and wellness centre in Latvia. We offer several programmes “Basic”, “Extra” and “Relax”. Book now +371 20 605 553 | Žiūrėti daugiau
145 EUR

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.71830106sec.