Trakų viduramžių šventė

Nuo 2013-06-15 iki 2013-06-16

Renginio vieta:

Trakų pusiasalio pilis
Trakai

Bilietų kainos:

Suaugusiam: 10 Lt

Moksleiviui, studentui, senjorui (pateikus pažymėjimą): 5 Lt

Bilietą galima įsigyti:

Renginio metu

Trakų pusiasalio pilyje atgis viduramžių miesto dvasia su turgaus šurmuliu, įspūdingomis amatininkų dirbtuvėmis, didikais ir prastuomene, laimingų vaikų klegesiu, muzika, teatru bei riterių kovomis. Nosis kutena čia pat gaminamo, ne tik egzotiškų prieskonių, naudotų dvaro virtuvėje, bet ir prastuomenei labiau prieinamų pievų ir miškų žolelėm pagardinto maisto kvapas. Svarbu tai, kad kiekvienas čia atėjęs gali būti ne tik stebėtojas, bet ir dalyvis.

Tradiciškai renginys prasideda spalvinga viduramžių rūbais pasipuošusių visų dalyvių eisena pagrindine miesto gatve. Eisena prasideda nuo apžvalgos aikštelės prieš salos pilį ir traukia į renginio vietą - pusiasalio pilį. Čia vyksta iškilmingas inscenizuotas prisistatymas kunigaikščiui ir šventės svečiams, skaitoma valdovo privilegija. Renginyje dalyvauja LDK laikų gamybos technologijas bei tradicijas puoselėjantys amatininkai – puodžiai, kalviai, knygrišiai, juvelyrai, stikliai, medžio drožėjai, batsiuviai, žvejybinių tinklų rišėjos ir kt. Amatininkai demonstruoja senąsias technologijas, aiškina savo amato istoriją. Visi norintieji gali ir patys pasimokyti vieno ar kito amato, įsigyti patikusi dirbinį.

Didžiulį susidomėjimą sukelia riterių kovos bei jų atkurtos scenelės iš viduramžių gyvenimo. Dalyvauja riteriai ne tik iš Lietuvos, į renginį atvyksta ir riterių klubai iš Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos. Būta atstovų iš Didžiosios Britanijos, Italijos, JAV viduramžių riterių klubų.

Šventės metu vyksta viduramžių muzikos ir šokių, folkroko koncertai, teatralizuoti vaidinimai, organizuojami žaidimai bei edukaciniai užsiėmimai vaikams. Šventės nuotaiką kuria spalvingi personažai - nenuilstantis juokdarys, raganos, šen bei ten šmėžuojantys valkatos, pamaldūs vienuoliai ir budelis su parankiniu.

Daugiau informacijos: http://www.trakaimuziejus.lt/

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17491007sec.