Gitaros muzikos cikle - kelionių dvasia

10-osios „Kristupo gitaros“ kviečia publiką paklajoti su pamėgto instrumento virtuozais po tolimus ir romantiškus kraštus.

Šiemet Kristupo vasaros festivalio gitaros ciklas suburs kaip reta universalius ir žingeidžius atlikėjus iš Italijos, Argentinos, Lenkijos, Estijos, Ispanijos, Belgijos ir Lietuvos, pristatys daug įdomių kamerinių ansamblių.

Pirmą kartą gitaros aistruoliams Vilniuje muzikuos jau beveik visą pasaulį išmaišęs italas Antonio Forcione (liepos 18 d. 19 val. Šv.Kotrynos bažnyčioje), garsėjantis ne tik muzikanto, bet ir aktoriaus talentais. Šio laisvai po muzikos stilius nardančio, humoru trykštančio atlikėjo kūryba primena didžiulę drobę, kurioje kiekvienas gali rasti sau artimą istorijos fragmentą. Svečias gros savo kompozicijas ir improvizuos. Džiazas – vienas mėgstamiausių jo žanrų, suvedęs scenoje su daugybe pasaulinių žvaigždžių.

Labai laukiama festivalyje ir pernai daug gerbėjų Vilniuje įgijusio flamenko gitaristo iš Ispanijos Carloso Pinanos. Savitą flamenko viziją kuriančio gitaros meistro grupėje išvysime naują veidą – flamenko šokėją Hortensią Laenciną (rugpjūčio 9 d. 20 val. LDK valdovų rūmų kieme).

Tačiau turbūt egzotiškiausias ciklo svečias atvyks iš Argentinos. Tai – gitaristas ir vokalistas Alejandro Montero, pristatysiantis savo trio „Zingaros“ (liepos 25 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje). Kiekvienas jo programos kūrinys – tikra klajokliško gyvenimo istorija. A.Montero yra grojęs graikų, arabų, žydų, armėnų grupėse tų tautų nacionaliniais instrumentais. 2004-aisiais jis sumanė sujungti muzikoje čigoniškų dainų, argentinietiško tango ir flamenko polėkį su šiuolaikiška dvasia – taip atsirado trio „Zingaros“. Šis keistas gitaros, smuiko ir akordeono ansamblis pavertė sudėtingą A.Montero misiją įmanoma.

Argentinietiško tango festuvalyje žada ir lenkų duetas „Los Desperados“, garsėjantis išradingomis aranžuotėmis ir savito muzikos žodyno paieškomis. Tiesa, tango – tik vienas akmenėlis jų muzikinėje mozaikoje. Duetas savo programa šuoliuote šuoliuos per epochas (liepos 23 d. 19 val. Šv.Kotrynos bažnyčioje).

Estų gitaros autoritetas Heiki Mätlikas savo pasažais papuoš ispaniškų bei Lotynų Amerikos autorių dainų programą. Jis pasirodys drauge su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate dainininke Asta Krikščiūnaite (liepos 26 d. 19 val. Šv.Kotrynos bažnyčioje). H. Mätlikas profesoriauja Estijos muzikos ir teatro akademijoje, veda meistriškumo kursus Skandinavijos šalyse, Vokietijoje, Ispanijoje, JAV, Japonijoje, yra gitaros vadovėlių ir enciklopedijos autorius. Jo įrašus leidžia įtakingos JAV, Vokietijos, Suomijos kompanijos.

Jaukaus muzikavimo tradiciją cikle nauju projektu pratęs Lietuvoje gyvenantis belgų gitaristas Chrisas Ruebensas. Šį kartą jis su savo ansambliu atliks populiarių prancūziškų dainų aranžuotes (liepos 29 d. 19 val. Šv.Kotrynos bažnyčioje). O Lietuvos klasikinės gitaros festivalių bei konkursų laureatas Sergejus Krinicinas gros jausmingas melodijas kartu su smuikininku Vilhelmu Čepinskiu (rugpjūčio 7 d. 19 val. Šv.Kotrynos bažnyčioje). Šis nuo 2010-ųjų gyvuojantis „Džentelmenų duetas“ iš Kauno peržvelgė kelių šimtmečių muzikos palikimą, kad atrinktų koncertui kiekvieno klausytojo ausiai mielą pjesių kolekciją.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 24.05.2024 - 30.05.2024 Towards a well - balanced body and mind! Via Vitalité
Four star weight correction and wellness centre in Latvia. We offer several programmes “Basic”, “Extra” and “Relax”. Book now +371 20 605 553 | Žiūrėti daugiau
145 EUR

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.18406987sec.