Konferencija apie saugomas teritorijas Lietuvoje ir Europoje

Asvejos regioniniame parke liepos 18-19 d. vyks tarptautinė konferencija „Lietuvos saugomų teritorijų plėtra ir tarptautinis bendradarbiavimas: pasiekimai ir iššūkiai“. Konferencijos dalyviai iš Austrijos, Didžiosios Britanijos, Čekijos, Lenkijos, Kroatijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos dalinsis patirtimi, pasakos apie tų šalių saugomų teritorijų sistemos raidą ir plėtrą.

Konferencijoje dalyvauja 15 pranešėjų, iš jų – net 12 iš užsienio šalių. Konferencijos pranešimų tematika – labai įvairi: Lietuvos ir kitų Europos šalių saugomų teritorijų sistemos plėtra per pastaruosius 20 metų, saugomų teritorijų planavimas ir tvarkymas, bendradarbiavimas su vietos partneriais, lankytojų centrai, gamtos mokyklos, tarptautinė saugomų teritorijų svarba ir t. t.

Konferenciją organizuoja Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su VšĮ „Kultūros idėjų centras“. Konferencija yra tarp oficialių renginių, skirtų Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai.

Lietuva, kaip Europos Sąjungos šeimos narė, prisiėmė įsipareigojimus prisidėti prie ES keliamų tikslų, išsaugojant svarbiausias gamtos vertybes. Lietuvoje yra kuriamas Natura 2000 teritorijų tinklas (Europos svarbos teritorijos, skirtos išsaugoti rūšims, jų buveinėms), kuris integruojamas į mūsų krašto saugomų teritorijų sistemą.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktorės Rūtos Baškytės, ši tarptautinė konferencija ir diskusijos mums dar labiau padės dirbti išvien. Svarbu žinoti, kaip dirbama kitose Europos šalyse, kaip jie sprendžia problemas, ką siūlo lankytojams. Pasidairius po Vakarų pasaulį, galima paminėti, kad atskirais atvejais ten reglamentavimas yra griežtesnis, negu pas mus. Galbūt todėl, kad praradus, pakeitus gamtą, buvo suprasta, kas yra vertingiausia, kad lengviau išsaugoti, nei atkurti.

Tarptautinės konferencijos „Lietuvos saugomų teritorijų plėtra ir tarptautinis bendradarbiavimas: pasiekimai ir iššūkiai“ atidarymas – liepos 18 d. 9 val. Asvejos regioniniame parke (Seminarų ir poilsio centras Dubingiuose, Giraičių k.). Liepos 19 d. konferencijos dalyviai aplankys Neries regioninį parką, užsuks į lankytojų centrą, dalyvaus gamtos žygyje Dūkštos pažintiniu taku.

Saugomos teritorijos – sausumos ir vandens plotai nustatytomis aiškiomis ribomis, turintys pripažintą mokslinę, ekologinę, kultūrinę ir kitokią vertę. Lietuvos saugomų teritorijų sistemos steigimo tikslai – išsaugoti gamtos ir kultūros paveldo vertybes, kraštovaizdžio ir biologinę įvairovę, genetinį fondą, atkurti gamtos išteklius, sudaryti sąlygas pažintinei rekreacijai, moksliniams tyrimams ir aplinkos būklės stebėjimams. Lietuvoje saugomos teritorijos užima 15,7 procentų šalies teritorijos. Lietuvoje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų.

Kontaktinis asmuo: Diana Rakauskaitė, Viešųjų ryšių specialistė, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, A. Juozapavičiaus g. 9, LT-09311, Vilnius; tel.: (5) 2709048.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.21284199sec.