Ispaniškojo flamenko koncertas šiauliuose pranoko festivalio organizatorių lūkeščius

2013 m. rugpjūčio 11 d., sekmadienį, 20 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko X tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – Carloso Piñanos ir grupės (Ispanija) koncertas „Flamenko – jausmų korida“. Atlikėjai: Carlos Piñana (flamenko gitara), Hortensia Laencina (flamenko šokėja), Miguel Ángel Orengo (perkusija), Curro Piñana (vokalas). Susirinkusiuosius į flamenko muzikos ir šokių programą sužavėjo jausmingas pasirodymas, kupinas aistros, meilės, džiaugsmo, liūdesio, ilgesio, neapykantos ir neaprėpiamos energijos nukėlusios į flamenko tėvynę Ispaniją.


Jau mėnesį Šiauliuose vyksta kultūrine tradicija tapęs Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis, kuris šiauliečius ir miesto svečius lepina išskirtiniais renginiais. Antrąjį rugpjūčio sekmadienį sausakimšame Chaimo Frenkelio vilos parke susirinkusiuosius žavėjo ispaniškos flamenko gitaros virtuozas Carlosas Piñana. Daugelį nustebino jausmingas ir plastiškas
jaunos flamenko šokėjos Hortensios Laencinos pasirodymas. Jei žiūrovai tikėjosi išvysti tradiciškai įsivaizduojamą ispanės šokėjos reginį vilkint ryškiaspalvį ilgą sijoną, segint gėlė plaukuose, tai H. Laencina ant scenos pasirodė mūvėdama kelnes. Prie kerinčio reginio scenoje prisijungė perkusininkas Miguelis Ángelo Orengo ir vokalistas, kviestinis programos svečias – Curro Piñana.

Daugeliui ispaniškas flamenkas – tiesiog kerintis reginys, bet patiems ispanams jis – tikra jausmų korida, paremta asmenine patirtimi, istorija, išgyvenimais. Ne išimtis ir flamenko gitaros virtuozo C.Piñana kūryba, kuris praėjusiais metais su broliu Curro viešėdamas Lietuvoje jau spėjo įsigyti nemenką būrį gerbėjų. Carlosas ir Curro dažnai koncertuoja kartu. Flamenko aistrą broliai paveldėjo iš tėvo ir senelio, garsių šio žanro atstovų.

Gitaristo C. Piñana kūryboje dera turbūt visi šiandien gyvuojantys flamenko stiliai. Savo romantiška, stilinga, jaudinamai intymia bei techniškai tobula muzika Carlosas įgijo daug gerbėjų tėvynėje ir svetur. Gitaros virtuozas kuria muziką Mursijos šokio trupėms, kino filmams, yra išleidęs savo kūrybos natų rinkinį. Menininko diskografijoje – jau 5 soliniai albumai.

Šiandien C. Piñana – ne tik vienas įdomiausių flamenko kompozitorių ir atlikėjų, bet ir svarbi flamenko judėjimo figūra. Greta spalvingos koncertinės veiklos, gitaristas dėsto flamenko kursą Mursijos konservatorijoje, vadovauja flamenko meno mokyklai, yra tarptautinio flamenko festivalio ir gitaros konkursų rengėjas. Įspūdinga paties Carloso trofėjų kolekcija – jau nuo studijų metų jis yra įvairių tarptautinių flamenko festivalių ir konkursų prizininkas.

Nenuostabu, kad į saulėtosios Ispanijos atlikėjų koncertą vilos parke susirinko apie septynis šimtus klausytojų, sėdimų vietų visiems neužteko. Drąsiai galima teigti, kad jubiliejinio festivalio renginių lankomumas pranoko organizatorių lūkesčius, nes jau antrasis koncertas vilos parke – anšlaginis.

2013 m. rugpjūčio 23 d., penktadienį, 22 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks X tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „1863“. Atlikėjai:Gotautė Kalmatavičiūtė (šokėja), Ema Nedobežkina (šokėja), Marius Pinigis (šokėjas), Mantas Stabačinskas (šokėjas), Solveiga Vasiliauskaitė (šokėja). Choreografas Ferenc Fehér (Vengrija). Muzika Dávid Kovácsovics (Vengrija). Spektaklis skirtas 150-osioms 1863 m. sukilimo metinėms paminėti. Bilieto kaina – 13 Lt.

Daugiau informacijos www.ausrosmuziejus.lt.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė, tel. +370 41 43 36 80.

X tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

Festivalio globėjas – Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis

Festivalio meno vadovas – Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas Robertas Šervenikas

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus

Rugpjūčio 23 d. 22 val.

KAUNO ŠOKIO TEATRO „AURA“ SPEKTAKLIS „1863“

Gotautė Kalmatavičiūtė (šokėja), Ema Nedobežkina (šokėja), Marius Pinigis (šokėjas),

Mantas Stabačinskas (šokėjas), Solveiga Vasiliauskaitė (šokėja)

Choreografas Ferenc Fehér (Vengrija)

Muzika Dávid Kovácsovics (Vengrija)

Spektaklis vyks Chaimo Frenkelio vilos parke. Bilieto kaina – 13 Lt.

Rugsėjo 1 d. 18 val.

Festivalio uždarymo koncertas

Ansamblis „Giunter Percussion“

Pavel Giunter, Tomas Kulikauskas, Sigitas Gailius,

Viktoras Mogilo-Žano, Robertas Vilčinskas

Koncertas vyks Chaimo Frenkelio vilos parke.

Bilieto kaina – 13 Lt, moksleiviams – 7 Lt,

ikimokyklinukams koncertas nemokamas.

Liepos 11 d. rugsėjo 29 d.

Algimanto Šlapiko

Koroduoto METALO IR

GRANITO SKULPTŪRŲ PARODA

Renginių vedėja – Raimonda Sližienė.

Renginiai vyksta Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje ir parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai).

Bilietus galima įsigyti „Ticket Market“ir Chaimo Frenkelio vilos kasose.

Per festivalio renginius veiks Chaimo Frenkelio vilos restoranas.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12067604sec.