Baigėsi jubiliejinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

Rugsėjo 1 d., sekmadienį, Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) įvyko X tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymo renginys – ansamblio „Giunter Percussion“ koncertas. Atlikėjai: Pavel Giunter, Tomas Kulikauskas, Sigitas Gailius, Viktoras Mogilo-Žano, Robertas Vilčinskas.

Renginyje dalyvavo ir žodį susirinkusiesiems tarė „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, festivalio meno vadovas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas Robertas Šervenikas, Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

Į paskutinįjį Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio koncertą susirinko ištikimiausi klausytojai, nepabūgę, kaip ir dera atėjusiam rudeniui, žvarbaus vėjo. Nors šįkart dėl rudenėjančio vėsaus oro ar beprasidedančių naujų mokslo metų rūpesčių vilos parkas nebuvo sausakimšas kaip per ankstesnius koncertus, organizatoriai džiaugiasi, kad bendras festivalio klausytojų skaičius pateisino lūkesčius. Aštuoniuose tarptautinio festivalio koncertuose apsilankė beveik 4000 meno mylėtojų, kuriems buvo pristatyti kokybiškos lietuviškos, ispaniškos, prancūziškos muzikos koncertai, teatro ir šokio spektakliai, įspūdingos antikvarinių automobilių bei skulptūrų parodos.

Organizatoriai simboliškai vasaros festivalio uždarymo koncertui pasirinko pirmąją rudens dieną ir puikų, emocionalų ansamblį „Giunter Percussion“, kurie triukšmingai atsisveikino su festivaliu iki kitų metų.

Ansamblis „Giunter Percussion“ buvo suburtas perkusininko Pavelo Giunterio iniciatyva 1995 m. ir yra pirmasis mušamųjų instrumentų ansamblis Lietuvoje. Per keturiolika veiklos metų muzikantai pelnė publikos pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Ansamblis dažnai koncertuoja didžiausiuose šalies muzikos renginiuose, taip pat ir prestižiniuose tarptautiniuose festivaliuose Latvijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Danijoje. Ne vienas žymus lietuvių kompozitorius yra dedikavęs ansambliui savo kūrinius. Ansamblis yra dalyvavęs bendruose muzikiniuose projektuose su žymiais Lietuvos ir užsienio atlikėjais. Visi ansamblio nariai yra aukšto lygio profesionalai, kartu bei atskirai atliekantys populiarias ir originalias programas, darantys įrašus Lietuvos radijo ir televizijos fondams.

Ansamblio „Giunter Percussion“ siela, įkūrėjas ir vadovas yra P. Giunteris. Kartu su juo koncertuoja perkusijos meistrai T. Kulikauskas, S. Gailius, V. Mogilo-Žano, R. Vilčinskas. P. Giunter – vienas žymiausių Lietuvos perkusininkų, solistas, atliekantis klasikinę, moderniąją, pasaulio etninę ir džiazo muziką. Jam dedikuoti daugelis lietuvių autorių kūrinių. Atlikėjas nuolat dalyvauja klasikinės ir šiuolaikinės muzikos projektuose.

Už sėkmingai įvykusį festivalį „Aušros“ muziejus dėkingas pagrindiniams rėmėjams – Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondui, Šiaulių miesto savivaldybei, pagrindiniam informaciniam rėmėjui – Lietuvos nacionaliniam radijui, partneriui Šiauliuose bilietų platintojai „Ticket market“, rėmėjoms: „BTA Insurance Company“ SE filialui Lietuvoje, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“, AB „TEO LT“, AB spaustuvei „Titnagas“, UAB „Sabalin“, S. Neimanienės IĮ, UAB „Gorila reklama“, informaciniams rėmėjams: UAB „Busturas“, UAB „Šiaulių apskrities televizija“, UAB „Šiaulių kraštas“, VšĮ „Šiauliai plius“, UAB „Saulės radijas“, VšĮ „Šiaulių turizmo informacijos centras“, draugams: VšĮ „Kristupo festivalis“, gėlių ir dovanų salonui „Dabija“, AB „Gubernija“, AB „Šiaulių viešbutis“, Lietuvos kariuomenei, Chaimo Freneklio vilos restoranui.

Daugiau informacijos www.ausrosmuziejus.lt.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė, tel. +370 41 43 36 80.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.51339006sec.