Šiaulių Aušros muziejaus lankytojai gali išvysti įspūdingą pilių miniatiūrą iš gintaro

Nuo 2013 m. rugsėjo 10 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) lankytojai gali išvysti įspūdingą pilių miniatiūrą iš gintaro. Juvelyro Alfredo Jonušo kūrinys pristatomas vienoje iš muziejaus ekspozicijos „Provincijos dvaras ir miestas XIX a. vid. – XX a. vid.“ dalių. Joje, įsiliejant į Valstybinio turizmo departamento organizuojamą tarptautinį projektą „Gintaro kelias“, eksponuojama ir daugiau išskirtinių muziejuje saugomų gintaro dirbinių.

Gintaro miniatiūra bus pristatoma iki 2013 m. lapkričio 10 d.

Alf­re­das Jo­nu­šas – talentingas menininkas, juvelyras, Telšių miesto garbės pilietis, kone kasmet ne tik Telšius, bet ir visą Lietuvą nustebinantis savo naujais darbais. Šiemet, minint žemaičių krikšto 600-ąsias metines, meistras pateikė įspūdingą siurprizą – sukūrė miniatiūrą „Gintaro kelias“. Šiam darbui autorius sunaudojo apie 5 kilogramus gintaro. Kū­ri­nio cent­re esantis di­džiau­sias gin­ta­ro ga­ba­las sve­ria net 800 gra­mų, jo ver­tė sie­kia apie 2 tūkst. eu­rų. Šiai miniatiūrai, pasak A. Jonušo, panaudotos visos jo gyvenimo gintaro atsargos.

35 ir 45 cm dy­džio miniatiūrą telšiškis kasdien kūrė pusmetį. Mi­nia­tiū­rą su­da­ro daug smul­kių, pre­ci­ziš­kai nu­šli­fuo­tų de­ta­lių. Ga­li­ma pa­ma­ty­ti ir rea­lių sta­ti­nių, ir kū­ry­bos vai­sių: rū­mus, Ge­di­mi­no pi­lį, Kristų iš dramblio kaulo, nešantį kryžių, Vatikano sode – popiežiaus skulptūrėlę.

Įspūdingo kūrinio idėja autoriui kilo dar praėjusią vasarą, minint Maironio metus. „Prisiminiau baladę „Jūratė ir Kastytis“ ir kilo mintis apie gintarą. Taip ir prasidėjo. Šiemet turizmo metai paskirti „Gintaro keliui“. Atsirado Vakarų Europos, Vokietijos pilys. O juk tuo gintaro keliu atgal į Lietuvą, į Žemaitiją atėjo krikščionybė“ – pasakojo A. Jonušas.

Ausros

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO ATTA Centre
В концерте прозвучат от популярных произведений танго до совершенно незнакомых, но | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15541005sec.