Kosmoso technologijos bus pristatytos visuomenei

Rugsėjo 17–22 d. Vilniuje, Katedros aikštėje, vyks kosmoso technologijų paroda „European Space Expo“. Pirmą kartą Baltijos šalyse vyksiantis renginys – tai Europos Komisijos projektas, keliaujantis per Europos miestus ir pristatantis Europos pasiekimus ir ambicijas kosmoso technologijų ir paslaugų srityje, jų vaidmenį kasdieniame gyvenime ir naudą visuomenei.

Kosmoso technologijų parodoje bus galima išsamiai susipažinti, kaip mūsų buityje ir kasdienybėje yra pritaikomos kosmoso technologijos ir naudojamos paslaugos iš kosmoso: aviacijoje, aplinkosaugos srityje, žemės ūkyje, žuvininkystėje, tiesiant kelius, sudarant žemėlapius, kitose srityse. Parodoje taip pat bus pristatytos Europos kosmoso programos, mokslinių tyrimų rezultatai, Europos kosmoso politika ir jos indėlis į kosmoso inovacijas. Vienas iš ekspozicijos stendų parodoje bus skiriamas ir Lietuvos pasiekimams kosmoso srityje. Parodos lankytojai galės plačiau susipažinti su pirmaisiais lietuviškais palydovais.

„Kosmoso pramonė yra auganti ir svarbi pasaulio ekonomikos sudedamoji dalis, kurios kuriama pridėtinė vertė yra viena didžiausių pasaulyje. Suvokdamos kosmoso sektoriaus naudą, valstybės ir privatus sektorius investuoja į mokslinius tyrimus bei naujų kosminių technologijų ir paslaugų kūrimą. Lietuva turi pakankamai stiprų informacinių technologijų, mikroelektronikos ir optoelektronikos, mechatronikos, lazerių, biotechnologijų ir kitų mokslo sričių potencialą ir gali būti didelę pridėtinę vertę kuriančių kosminių technologijų ir paslaugų kūrėja, o ne tik jų vartotoja“, – sakė M. Skarupskas.

Išskirtinis dėmesys parodoje bus skiriamas Lietuvos moksleiviams. Užsiregistravusioms klasėms bus organizuojamos specialios ekskursijos, vedamos lietuviško kosminio palydovo „Lituanica SAT-1“ kūrėjų – Vytenio Buzo ir Lauryno Mačiulio.

Parodoje pristatomos pavyzdinės Europos kosmoso programos – GALILEO (nepriklausoma Europos palydovinės navigacijos sistema), „Copernicus“ (Globalios aplinkos ir saugumo stebėsenos sistemos programa) ir EGNOS (Europos geostacionariosios navigacijos tikslinimo sistema), – tikimasi, atvers naujas rinkos galimybes, prisidės prie ekonomikos augimo ir naujų darbo vietų kūrimo.

Tą pačią savaitę – rugsėjo 18–20 d. – taip pat vyks ir Lietuvos kosmoso asociacijos organizuojama kasmetinė tarptautinė konferencija „Kosmoso ekonomika daugiapoliame pasaulyje 2013“.

Kosmoso technologijų paroda „Space expo“ yra vienas iš Ūkio ministerijos organizuojamų pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių. Paroda organizuojama kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Paroda – vizuali ir interaktyvi, visi pristatymai vyks lietuvių kalba, jos lankymas nemokamas.

Daugiau informacijos galite rasti MITA tinklalapyje adresu http://www.mita.lt/lt/tarptautines-programos/kosmoso-paroda.

Informacija žiniasklaidai: rugsėjo 17 d. 10 val. iškart po parodos atidarymo vyks spaudos konferencija.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 19.07.2024 - 21.07.2024 Ignalina Town Festival Ignalinos rajono TIC
Let's go to Ignalina! 19-20 July a great festival from of Ignalina town with concerts, performances, educations, compettions etc. | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.6199441sec.