Šiapus ir anapus "eležinės uždangos": kryždirbystė sovietmečiu ir lietuvių diasporoje JAV

Lapkričio 12 d. 17.30 val. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į paskaitą „Šiapus ir anapus „geležinės uždangos“: kryždirbystė sovietmečiu ir lietuvių diasporoje JAV“. Paskaitą skaito dr. Skaidrė Urbonienė.

Kryždirbystės istorijoje būta nemažai periodų, kai drausta statyti kryžius, bet sovietmečiu ši tradicija patyrė ypač daug sunkumų: ne tik drausta statyti naujus kryžius, bet ir negailestingai naikinti senieji. Vis dėlto tuo laikotarpiu kryždirbystės tradicija, nors ir buvo gerokai prislopinta, nenutrūko. O anapus „geležinės uždangos“ – pradedant perkeltųjų asmenų stovyklomis Vokietijoje ir baigiant šalimis, kuriose kūrėsi lietuviai emigrantai, – kryždirbystė atgimė ir iš naujo suklestėjo.

Paskaitoje kryždirbystės situacija sovietmečiu bus palyginta su kryžių dirbimu lietuvių diasporoje JAV. Pamatysime, kokiais būdais ši tradicija buvo palaikoma Lietuvoje, kokios priežastys skatino žmones, nepaisant įvairių kliūčių, statyti naujus paminklus. Taip pat apžvelgsime motyvus, skatinusius lietuvių išeivius dirbti kryžius. Palyginsime kryžių simbolinę prasmę sovietinėje Lietuvoje ir lietuvių diasporoje JAV.

Renginys nemokamas.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.77106404sec.