Latvijos Nepriklausomybei – rinktinė dainų puokštė

Lapkričio 16 d. 16.00 val. kaip jau įprasta, Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) Latvijos nepriklausomybės paskelbimo 95-ąsias metines pasitiksime pasinerdami į neišsenkantį kaimynų kultūros šaltinį – unikalaus grožio liaudies dainas. Vakare dalyvaus brangūs svečiai: folkloro grupė „Saucējas“ (vad. Iveta Tāle) iš Rygos, Latvijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje dr. Martiņš Virsis.

„Saucējas“ lietuviškai būtų „šaukėjos“ – tėvynėje ir toli už jos gerai žinoma latvių dainininkių grupė. Kelios skardžiabalsės, padedamos folkloro pasaulyje pažįstamo didelio lietuvių draugo Ilmaro Mežo, suteiks galimybę klaipėdiečiams gėrėtis gyvai atliekamomis įvairių Latvijos regionų liaudies dainomis ir įspūdingais kostiumais. Repertuare burdoninis dainavimas kaitaliojasi su kitais tradiciniais atlikimo būdais. Ansamblis „Saucējas“ mylimas ne tik dėl puikių balsų, bet ir dėl itin atsakingo požiūrio į repertuarą, autentiškų tradicijų puoselėjimą. Moterys pačios kantriai ir tikslingai mokėsi tiesiai iš geriausių savo krašto pateikėjų, dailino ir puoselėjo balsus, gilinosi, ką, kada ir kaip tauta dainuoja. Tai netruko atnešti rezultatų – klausytojai ir Latvijoje, kur dainavimo tradicija yra pavydėtino stiprumo, ir užsienyje įvertino „šaukėjų“ pastangas.Visai neseniai jos sudrebino prancūzų širdis, po prestižinio festivalio buvo pakviestos įrašui tarp unikaliausių pasaulio autentiško folkloro atlikėjų. Dainavimas, kuriame „trinasi balsai“, pasak muzikos žinovų, skirtas tikriems muzikos gurmanams.

Renginį ves folkloristė Iveta Tāle kartu su nepailstančia šių vakarų organizatore prof. dr. Dalia Kiseliūnaite. Už dviejų giminiškų baltų tautų puoselėjimą profesorė yra apdovanota Latvijos Respublikos Pripažinimo Kryžiaus ordinu(2011 m.), Baltijos Asamblėjos medaliu (2012 m.).

Taigi kviečiame į latvišką šventę su tradicinėmis, bet mums dar mažai pažįstamomis dainomis. Ypač laukiami svečiai – mūsų krašto ir jame viešintys latviai, jų šeimų nariai, Latvijos kultūros gerbėjai ir puoselėtojai, visi, kuriems brangi mūsų baltiška vienybė ir kurie širdingai linki „braliukams“ viso geriausio.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12581396sec.