Auksinės klasikos akordas festivalio «Salve Musica» koncerte

Visa turi pradžią ir pabaigą. Gruodžio 27 d., penktadienį, 18 valandą festivalis „Salve Musica“ kviečia į priešpaskutinį koncertą. Jame pasirodys Lietuvos kamerinis orkestras, vadovaujamas ir diriguojamas smuikininko Sergejaus Krylovo (Italija). „Jau atsisveikint laikas...“ – teigia koncerto pavadinimas. Bet prieš atsisveikinant dar paklausykime amžinai gyvos klasikinės muzikos!

Nuostabioji Wolfgango Amadeus Mozarto Serenada „Mažoji nakties muzika“ ir Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 4 virtuoziškoje S. Krylovo ir LKO interpretacijoje bei paveikus Josepho Haydno „Atsisveikinimo simfonijos“ atlikimas jaudins klausytojus šiame koncerte.

Jau penktus metus S. Krylovas dirba Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovu. Kasmet su kolektyvu jis parengia po kelias programas, kurios visada skamba sausakimšoje Lietuvos nacionalinės filharmonijos salėje. Vilniaus publika be galo mėgsta ir vertina šį atlikėją.

„Jo technika, muzikalumas, bachiškas-balzakiškas racionalumas genialiai dera kartu, sukurdami išskirtinai begalinės įtampos ir vidinės jėgos kupiną muzikos tėkmę. Jiveda klausytoją virtuoziškais smuiko pasažais link išbaigtos formos didingos kūrinio esmės,“ – yra sakęs Lietuvos kamerinio orkestro direktorius Egidijus Mikšys.

Du tradicinius naujametinius koncertus LKO rengia Šv. Jonų bažnyčioje. Paradoksalu, bet bilietai į juos būna išparduodami jau rugsėjo mėnesį. Šiuose koncertuose dažnai skamba tiek W. A. Mozarto „Mažoji nakties muzika“, tiek J. Haydno „Atsisveikinimo simfonija“. Jei Mozarto kūrinys spinduliuoja jaunystę ir pradžią, tai Haydnas garsais apmąsto brandą ir pabaigą. „Atsisveikinimo simfonija“ ir buvo sukurta kaip užuomina kunigaikščiui Esterhaziui, jog jau laikas visiems atsisveikinti.Ši mintis slypi simfonijos Finale (IV d.), kai po veržlaus Presto pereinama į Adagio.

Teatralizuotas simfonijos atlikimas klausytojams palieka neišdildomą įspūdį. Jis skatina susimąstyti apie tai, kas įvyko, prisiminti brangiausius dalykus ir... palikti praeitį. Taurus muzikos grožis tampa atgaiva sielai ir nuramina liūdnas mintis, kai ateina atsisveikint laikas...

To nuoširdžiai linkime Jums ir kviečiame į koncertą!

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.48347092sec.