Užutrakio dvaras kviečia apsilankyti

Vasario 8 d., šeštadienį, į atvirų durų dieną kviečia Užutrakio dvaras.

Pastaraisiais metais ES lėšomis atkurti Užutrakio parko Dianos ir Bacho parteriai, sutvarkyta ežero krantinė, atstatyti ežero terasos atviri paviljonai, atgaivinti trys parko tvenkiniai, restauruotos dvaro arklidės. Ištisus metus dvaro menėse vyksta koncertai, parodos, vedamos ekskursijos. Nuo rūmų terasos atsiveria pasakiški vaizdai į Galvės ežerą su salomis ir Trakų pilimi. Romantikos suteikia pro šalia šurmuliuojantis žvejų, poilsiautojų ir sportininkų „Trakų laivynas".

Pernai Užutrakį aplankė apie 100 tūkstančių lankytojų. Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos vadovo Gintaro Abaravičiaus teigimu, Užutrakis yra ta vieta, kur kiekvienas lietuvis arba mūsų šalies svečias vienu žvilgsniu gali aprėpti ir įvertinti Lietuvos istorijos didybę, gamtos grožį ir vakarų kultūros brandą. Iš tiesų, Užutrakio terasoje lankytoją pavergia įspūdingas autentiškas Trakų kraštovaizdis su viduramžių pilimi ežero saloje, o atsisukus į dvaro rūmus ir jį supantį parką atrodo, kad šimtmečiu sugrįžtama į šlovingąjąLa Belle Époque.

Užutrakio dvaro pritaikymas turizmo poreikiams buvo apdovanotas piliečių simpatijų „Europos bure 2012" – Lietuvos gyventojai jį išrinko naudingiausiu ES struktūrinių fondų projektu. 2013 m. spalį Užutrakio dvaras paskelbtas geriausiai tvarkomu kultūros paveldo objektu. Valstybinė kultūros paveldo komisija įvertino nuosekliai, kryptingai ir metodiškai atskleidžiamas istorines ir estetines kultūros paveldo komplekso vertes, kultūros ir gamtos paveldo dermę.

Apsilankyti Užutrakyje visada kviečia Gintaras Abaravičius – „kviečiame atvykti, nes jis gražus visada, ir kai sninga, ir kai lyja, ir kai leidžiasi saulė (...). Tai beprotiško grožio vieta".Užutrakio dvaro rūmai spalio-balandžio mėnesiais lankytojams atviri penktadieniais-sekmadieniais nuo 11 iki 16 val.Daugiau informacijos apie Užutrakio dvarą ir veikiančias parodas:http://www.seniejitrakai.lt

Atvirų durų diena Užutrakio dvare numatoma 2014 m. vasario 8, adresu Užtrakio g. 17, Trakai. Į nemokamas ekskursijas po dvarą, veikiančias parodas ir parką gyventojai kviečiami 12 ir 14 val. Dalyvių patogumui iš ankstoį ekskursijas kviečiame registruotis cia.

Aplankyk Užutrakio dvarą ir įsitikink savo akimis!

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17542505sec.