Žuvinte – pirmieji pavasario ženklai

Antroji vasario pusė Dzūkijoje netikėtai tapo visiškai pavasariška. Prieš kelias dienas lietus nuplovė negausaus sniego likučius, o dabar kur bepažvelgsi – ankstyvo pavasario vaizdai.

Diena gerokai pailgėjo, net naktimis tik lengvai pašalvena, sujudo augalai. Žuvinto pakrančių karklų krūmus papuošė pumpurai, pasirodė narcizų, tulpių, kitokių augalų daigai. Prieš savaitę aviliuose atkuto bitės.

Pasak Arūno Pranaičio, Žuvinto biosferos rezervato direktoriaus, virš saulės nušviesto Žuvinto jau čirena migruojantys vieversiai. Pavieniai ir nedidelėmis grupelėmis, visai neaukštai virš lietaus nugludinto mėlyno ežero ledo skrendantys vyturiai yra bene įsimintiniausias pavasario pranašas.

Žuvinto palias jau budino gervių klyksmas – dvi poros paukščių suko ratus virš pelkės karklynų, o paežerės pievose stebėti pirmi varnėnų pulkeliai. Tik pempė kažkur užtruko.

Žuvinte pasirodė ir pirmos pilkosios žąsys. Joms dabar yra tinkamų vietų ir pasiganyti, ir paplaukioti – atitirpo ežero pakraščiai, įtekančios į Žuvintą Bambenos upelės deltoje žioji properšos.

Ankstyvas pavasaris Žuvinte skubina gamtotvarkos darbus. Trumpa besniegė žiema vasario pradžioje gamtotvarkininkams leido prižiūrėti pelkes net tose vietose, kur vasarą sunkiai pateksi. Nendrių ir krūmų kirtėjai dabar lenktyniauja su laiku, nes kasdien nyksta ledo danga, o parskridusiems sparnuočiams jau greit reikės ramybės jų namuose.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.1235671sec.