Šv. Jono Bosko relikvijos kelionė Lietuvoje kovo 2-16 dienomis

2014 m. kovo 2-16 dienomis Lietuvos tikintieji turės progą artintis prie katalikų šventojo Jono Bosko relikvijos. Jau ketverius metus skirtinguose žemynuose vykstanti relikvijos kelionė surengta ruošiantis 200 metų sukakčiai nuo šv. Jono Bosko gimimo. Tikimasi, kad šį šventąjį taip geriau pažinti ir pagerbti galės tie, kurie patys neturi galimybės nukeliauti į Turiną, Italiją, kur nuolat saugomos šventojo relikvijos.

Šv. Jonas Bosko (Giovanni Bosco, 1815-1888) gyvenimą paskyrė vaikų ir jaunimo globai ir ugdymui. Kaip pedagogas, vaikų teisių gynėjas ir visuomenininkas yra pripažintas ne tik katalikų Bažnyčioje, bet ir pasaulietinėje visuomenėje. Jis steigė vaikų ir jaunimo centrus, profesines amatų mokyklas, našlaičių prieglaudas, rūpinosi vaikų bei jaunimo darbo sąlygų gerinimu.

Vilniaus šv. Jono Bosko parapijos klebonas salezietis kunigas Alessandro Barelli, pristatęs relikvijų kelionę, teigia, kad šv. Jono Bosko dėmesys jaunimui aktualus ir šiandien: „Tikra prevencija nėra tik pasakyti jaunimui, kas žalinga, bet siūlyti alternatyvą: duoti kažką kito – turiningo, prasmingo, linksmo, gero. Linksmybė ir džiaugsmas ateina iš to, kad esame kartu.“ „Kai meldžiame šventųjų užtarimo, mes meldžiame Dievo, kad Jis suteiktų reikalingus palaiminimus, pagalbą žmonėms ir, be abejo, tai darytų ir per savo šventųjų užtarimą.“ sako kun. A. Barelli. Kunigas pabrėžia, kad relikvijos nėra magiškų galių turintis daiktas. Jos skirtos, kad žmonės galėtų stiprinti savo tikėjimą per to šventojo užtarimą. Tai proga geriau apmąstyti įsigilinti į šventojo Jono Bosko gyvenimą, jo darbus, pasisemti įkvėpimo ir patiems sekti jo pavyzdžiu.

Atvykstančioje stiklinėje urnoje yra dirbtinė natūralaus dydžio šv. Jono Bosko figūra. Pati relikvija – šv. Jono Bosko ranka – yra įdėta metalinėje dėžutėje figūros krūtinėje. Urna su relikvija specialiu skrydžiu kovo 1 d. atvyks iš Italijos į Kauno orouostą.

Lietuvoje su relikvija bus aplankytos septynios vyskupijos, kur vyks konferencijos, šv. Mišios, katekezės vaikams ir jaunimui, budėjimai. Tikintieji turės progą pagerbti relikvijas ir prisiminti šventąjį Joną Bosko Kaune, Marijampolėje, Alytuje, Vilniuje, Panevėžyje, Molėtuose, Kaišiadoryse, Šiluvoje, Šiauliuose, Telšiuose, Kretingoje, Žemaičių Kalvarijoje. Detali programa pateikiama tinklalapiuose www.katalikai.lt ir www.bosko.lt.

Lietuvoje pirmieji saleziečiai dirbti ir steigti oratorijas – krikščioniškus laisvalaikio centrus vaikams pradėjo 1934 m. Šiandien Lietuvoje veikia vyrų saleziečių bendruomenės Vilniuje bei Kaune ir saleziečių seserų bendruomenės Kaune bei Kaišiadoryse.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.35612702sec.