Kas penktas Lietuvoje užsienio turistų paliekamas litas – iš baltarusių kišenės

„Mūsų kaimynė Baltarusija – didžiausia ir sparčiausiai auganti Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka. Valstybinio turizmo departamento vertinimu, pernai Lietuvą aplankė apie 420 tūkst. svečių iš Baltarusijos, 12 proc. daugiau nei 2012-aisiais. Baltarusių turistų išlaidos Lietuvoje sudaro 21 proc. visų užsienio turistų išlaidų, todėl neabejojame, kad balandžio 9 d. kartu su Lietuvos ambasada Minske organizuojama Lietuvos turizmo verslo misija bus anšlaginė. Vilnius – artimiausia Minskui Europos Sąjungos sostinė. Tiek vietos turizmo verslui, tiek žiniasklaidai turizmo naujovės mūsų šalyje prieš artėjantį turistinį sezoną yra labai aktualios“, - „verslas verslui“ koncepcijos renginį pristato misijos delegacijos vadovė Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Pagal statistiką, absoliuti dauguma baltarusių Lietuvoje svečiuojasi pakartotinai – net 94 proc. jau yra buvę mūsų šalyje. Net 9 iš 10 atvykusių baltarusių aplankė Vilnių. Dėl šios priežasties Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginyje labiausiai bus akcentuojamos turizmo galimybės sostinėje, kurortuose, SPA paslaugos, naujai duris atvėrusios apgyvendinimo įstaigos. Taip pat bus pristatyti Lietuvos kulinarijos ypatumai ir Lietuvos aukso – gintaro – panaudojimo galimybės turizme specialioje ekspozicijoje „Gintaras kitaip“.

Naujausius turizmo produktus ir paslaugas Minske pristatys Trakų, Alytaus, Palangos, Druskininkų turizmo informacijos centrai, viešbučių „Radisson Blu Hotel“, „Panorama“, „Grand SPA Lietuva“, „Le Meridien Vilnius“, „Energetikas“ ir kt. atstovai, taip pat „Baltic Adventure“, Pakruojo dvaras, „Tony Resort“, „Travel Time“ ir kt.


Kontaktų mugėje dalyvaus tokios Baltarusijos turizmo agentūros kaip „Dilitour“, „KRiSTur“, „Baltic Travel“, „Alatantour“, „Unica-Travel“, „Smok Travel“, „Alliola“, „Lazy-Tour“, „Go Baltic“ ir kt.

1346 litai – tokią sumą vidutiniškai sudaro turisto iš Baltarusijos kelionės išlaidos Lietuvoje. Vidutinė kelionės trukmė – 3 nakvynės, vienos dienos išlaidos apie 518 litų, t.y., daugiausiai iš visų kitų užsienio turistų Lietuvoje.

Įdomu tai, kad 70 proc. atvykusiųjų – vyrai. Pusės turistų amžius svyruoja nuo 25 iki 44 m. Kas trečias baltarusis atvyksta į Lietuvą lankyti draugų ir giminių, ketvirtadalis – verslo ir profesiniais reikalais, likę – atostogauti bei apsipirkti.

Ši verslo misija yra projekto „Lietuvos įvaizdžio gerinimas, žinomumo užsienio rinkose didinimas bei įvaizdžio priemonių, leidinių leidyba“ dalis. Verslo misiją inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji įgyvendinama ir finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13224101sec.