Neringoje – atgims «Žiobrinių» šventė

Šį pavasarį Neringoje bus galima pajusti ne tik gamtos pabudimą, bet ir tapti atgimstančių tradicijų dalimi. Gegužės 3-ąją Nidoje po daugelio metų bus švenčiamos „Žiobrinės“.

„Nors ši šventė itin pamėgta panemunės gyventojų, ji vykdavo ir Kuršių nerijoje“ - teigia „Žiobrines“ organizuojantys Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ specialistai.

Šventės laikas pasirinktas ne atsitiktinai - pavasarį žiobriai iš Baltijos jūros masiškai plaukia neršti upėmis aukštyn. Šiuo metų laiku, kaip ir rudenį, šios žuvys visuomet būna vienos iš skaniausių. Kuršių nerijos žvejų balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje minėtų „Žiobrinių“ metu būdavo aptariamas besibaigiantis pavasarinės žūklės sezonas.

Pagrindinis šios šventės atributas – specialiai paruoštas ir kepamas žiobris. „Radome publikaciją, kurioje aprašytas 1976 metais Grobšto rage susirinkusių žvejų pasiruošimas „Žiobrinėms“. Skustai žuviai aštriu peiliu būdavo suraižomi šonai, pripilama druskos, prikaišoma svogūnų. Paruošas žiobris būdavo maustomas ant medinių iešmų bei susmaigstomas prie ugnies kepimui“, - pasakoja šventės organizatoriai.

Taip paruoštos, Kuršių mariose pagautos, žuvies bus galima paragauti ir artėjantį savaitgalį Nidoje vyksiančių „Žiobrinių“ metu. Šventėje bus ruošiami patiekalai ir iš Baltijos jūroje pagautų žuvų. Kulinarinį paveldą pristatys Preilos, Pervalkos, Juodkrantės bei Nidos bendruomenių atstovai.

Nidos prieplaukos teritorijoje vyksiančios šventėje metu veiks mugė, Neringos moterys demonstruos kaip mezgami tinklai. Mažiausieji šventės dalyviai bus pakviesti į vaikų kiemelį, kur galės daugiau sužinoti apie Baltijos jūroje ir Kuršių mariose pagaunamas žuvis. Kiekvienas šventės dalyvis galės žuvelę nusilipdyti iš molio. Rankų taiklumą, akies žvitrumą bei minties greitumą bus galima pasitikrinti įvairių rungčių ir atrakcijų metu.

„Žiobrinių“ šventės tradicijas pristatys praėjusių metų „Aukso paukštės“ nominantas, folkloro kolektyvas „Giedružė“. Šventėje koncertuos kurorto kapelos „Joldija“ bei „Kuršininkai“, folkloro ansamblis „Aušrinė“ bei svečiai Kretingos – kapela „Lakštingelė“.

Šokių ir dainų nestokos „Žiobrinių“ gegužinė, kurios metu koncertuos svečiai iš Klaipėdos – liaudiškos muzikos kapela „Prūsai, ilgi ūsai“.

Gegužės 3-ąją Nidos prieplaukos teritorijoje vyksiančios šventės atidarymas 12. 00 val.


Šventės programa

2014 m. gegužės 3 dieną (šeštadienį)

Nidos prieplaukos teritorija

Nuo 10:00 val. Šventinė mugė (gegužės 3 -4 dienomis).

Gegužės 3 d.

12:00 – 12:30 val. Šventės atidarymas. Neringos mero Dariaus Jasaičio sveikinimo žodis.

Nuo 12:30 iki 17:00 val.

Edukaciniai užsiėmimai, žaidimai ir kulinarinio paveldo ragavimas visai šeimai!

Pristatomos „Žiobrinių“ šventės tradicijos, papročiai, kulinarinis paveldas.

„Tinklo mezgimo mokyklėlė“

„Vaikų kiemelis – nuspalvink ir atpažink žuvytę“

„Ne tik puodynė gali būti molinė...“

Kulinarinio paveldopristatymas.

Rungtys ir atrakcijos!

13:00 – 17:00 val.Pamario krašto folkloro kolektyvų ir liaudiškos muzikos kapelų pasirodymas.

Nuo 18:00 val.„Žiobrinių Gegužinė“. Šoksim, trypsim ir dainuosim.

Esant nepalankioms meteorologinėms bei hidrometeorologinėms sąlygoms, organizatoriai pasilieka teisę keisti šventės programą bei teritoriją.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.11946082sec.