Jaunieji muzikai tapo netikėtu «Užutrakio vakarų» festivalio atradimu

Trakai Jaunieji muzikai tapo netikėtu „Užutrakio vakarų“ atradimu Sigita Nemeikaitė Dešimtąjį sezoną pradėjęs muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ verčia naują savo istorijos puslapį. Tačiau ne todėl, kad šis sezonas jubiliejinis, atspindintis brandą ir patirtį. Priežastis kita – įvyko kai kas netikėta jau per patį pirmąjį koncertą. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje nuskambėjęs Lietuvos kamerinio orkestro, diriguojamo Modesto Barkausko, ir keturių jaunųjų muzikantų – M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo stipendininkų – koncertas tapo tikru atradimu publikai ir festivalio rengėjams. Pasibaigus koncertui žiūrovų plojimų jūra ilgai nepaleido jaunųjų muzikų – obojininko Pijaus Paškevičiaus, smuikininkės Paulinos Jankovskytės, klarnetininko Žilvino Brazausko, akordeonininkės Eglė Bartkevičiūtės. Laimingi ir kiek sutrikę, bet nepametę artistiško stoto, jie pasijuto tikromis scenos žvaigždėmis ir visa širdimi išgyveno jos kerinčią magiją.

„Jeigu kas nors ir abejojo, kaip festivalyje pasirodys jaunieji muzikai, tai po šio koncerto dvejonės ištirpo. Vaikai puikiai atliko A. Vivaldi, A. Copland, A. Piazzolos, V. Porotsky kūrinius, kuriuos įprastai groja tik profesionalūs, meistriškumą įvaldę muzikantai“, – pastebėjo vienas „Užutrakio vakarų“ festivalio organizatorių Eugenijus Paškevičius. Tad atslūgus jauduliui po koncerto, festivalio organizatoriai ir M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo atstovai spontaniškai prakalbo apie galimą tolesnį kūrybinį bendradarbiavimą būtent „Užutrakio vakarų“ festivalio scenoje.

„Visada džiaugiuosi, kad su fondo globojamais jaunaisiais muzikantais mielai sutinka koncertuoti Lietuvos kamerinis orkestras. Tačiau kaip vaikams seksis su orkestru pasirodyti festivalyje, būta nerimo. Maloniai nustebau, kad festivalio publika išprususi, šilta, įdėmiai klausosi ir labai džiaugiasi atlikėjais, skambančia muzika“, – savo įspūdžiais dalijosi Rasa Kubilienė, M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkė, festivalyje apsilankiusi kartu su valdybos atstove menui Rūta Kėvišiene. R. Kubilienė prisipažino, kad jai paliko įspūdį ir šio festivalio profesionalumo, geranoriškumo, nuoširdaus artumo muzikams bei publikai atmosfera.

Fondo valdybos pirmininkė tvirtino, kad tokie koncertai jauniesiems talentams yra didelis žingsnis į profesionaliąją sceną, nors daugelis fondo stipendininkų nėra jos naujokai. Nieko stebėtina, nes visi – daugelio tarptautinių konkursų laureatai ir nugalėtojai. Štai šiomis dienomis obojininkas P. Paškevičius, akordeonininkė E. Bartkevičiūtė koncertuoja Duisburge, Vokietijoje, o kita grupė stipendininkų Valstybės, Mindaugo karūnavimo dieną, pasirodys diplomatiniam korpusui Ankaroje, Turkijoje.

„Per vienuolika fondo veiklos metų išauginome ir globojame 80 jaunųjų muzikantų. Šiemet fondo stipendijas gauna dešimt talentingų vaikų. Ir svarbi ne tik jų muzikinė karjera. Išskirtina, kad vaikus sieja šilti, sakyčiau, vienos geros šeimos santykiai, jie auga tauriais žmonėmis. Mane labai nudžiugino, kad aštuoni fondo ugdytiniai savarankiškai, patys vieni parengė programą visai šeimai Lietuvos filharmonijoje, vieni kitiems padėjo, vieni kitais rūpinosi. Toks ir buvo M. Rostropovičiaus fondo įkūrimo tikslas“, – pasakojo fondo valdybos pirmininkė R. Kubilienė.

Bendradarbiavimo su M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondu idėjai pritarę festivalio „Užutrakio vakarai“ organizatoriai viliasi, kad jaunųjų muzikų pasirodymai įlies ir naujų spalvų, ir formų. Būsimos kūrybinės vizijos, jų nuomone, taps naujais „Užutrakio vakarų“ publikos laukiamais renginiais ir koncertais.

Tuo tarpu festivalis, lyg didelis galingas laivas, iškėlęs bures, toliau skrodžia Trakus apsupusių ežerų, virš kurių visą vasarą sklęs muzika, vandenis. Kitas susitikimas vyks Trakų pilies dididžiojoje menėje birželio 29 dieną, 17 val. Laukia premjerinis spektaklis „Laiškų knyga“, kurį publikai dovanoja aktoriai Aleksandras Rubinovs, Daiva Škelevaitė, pianistė Ina Vaičienė. Išsamiau apie festivalį svetainėje www.uzutrakiovakarai.lt.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14942312sec.